| Iulia396 a întrebat:

În urma cu câteva zile, de la o petrecere m-am sărutat cu băiatul de care îmi plăcea, am stat toată seara împreună și se comporta ca și cum simte ceva pentru mine, chiar credeam ca ma place. Dupa ce m-a condus acasă nu am mai ținut legătura iar acum când ne vedem nici nu ma baga în seama. Cum sa procedez?

7 răspunsuri:
| petitconseil a răspuns:

Sa te tii de el,adica sa iei atitudine,nu sa lasi dupa el, ca in baza lui... Daca tu il voiai cu adevarat ai fi facut posibilul sa fiti impreuna, dar asa, se vede ca nici tu nu esti interesata prea tare de baiatul ala, si astepti minuni.

| Iulia396 explică (pentru petitconseil):

Tot eu făcusem primul pas și ii scrisesem înainte, dacă ii scriam și acum credea ca sunt obsedata

| BogdanBz a răspuns:

Poate era machit omul si cand s-a trezit la realitate si-a dat seama ca a facut vreo greseala... Motivele pot fi mai multe, poate nu vrea o relatie, poate e deja intr-o relatie. Poti sa iei tu atitudine si sa il intrebi direct ce s-a intamplat intre voi, daca a insemnat ceva si daca o sa fie ceva pe viitor.

Răspuns utilizator avertizat
| beny0202 a răspuns:

Eu spun sa faci tu prima pasul. Mai mult ca sigur lui ii este rusine.

| beny0202 a răspuns:

Eu zic sa faci tu prima pasul, lui mai mult ca sigur îi este rușine. O stiu din experientawinking

| Iulia396 explică (pentru beny0202):

Nu cred ca ii este rușine, este o persoana mai tupeista