| PetitBeurre a întrebat:

In urma cu o saptamana eu cu prietena mea am avut pentru prima data parte de un contact sexual impreuna, am facut-o neprotejat, instinctiv m-am uitat la penis si pe el erau cateva bucatele solide albe, nu stiu ce erau. Mentionez ca mi-am dat drumul dupa aproximativ 4-5 minute pe abdomenul ei, deci eu nu cred ca era de la mine! Mentionez ca ei in perioada aia trebuia sa ii vina ciclul! Exista riscuri sa ramana gravida? Dau funda, va rog mult de tot!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca exista risc de sarcina. daca tu esti extrem de convins ca nu ai scapat nici macar o picatura cat un varf de ac (convingere sustinuta de macar 4-5 ani de experienta sexuala), ramane un risc de 4-27% de sarcina (din cauza lichidului preejaculator).

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

„Exista riscuri sa ramana gravida?" - Sigur că da. Mai mici, dar există.
Nu uita că unele femei au maximum de ovulație în a 24-a zi de ciclu iar unele au o calitate moștenită genetic numită hiperfecunditate. Pe lângă asta, chiar și-n cazuri normale, riscul nu e zero.

Dacă ai scăpat de data asta - nu mai uita niciodată pe viitor dacă nu vrei să plătești „vaginamony" și pensie alimentară.

Salutare.

| Iloveyou123 a răspuns:

Daca cumva tu erai virgin este posibil sa fie bucatele de la ata ta sau de la himenul ei daca era virgina sau nu era rupt bine. Daca tu nu ai simtit ca ti-ai dat drumul in ea nu exista niciun risc de a ramane gravida. Funda?batting eyelashes