| SperantaPierduta a întrebat:

In ziua de azi cum iti poti da seama daca un baiat chiar tine la tine sau vrea altceva? Dragostea/sexul dupa cat ar fi "normale" intr'o relatie?

4 răspunsuri:
| bombolinna a răspuns:

Pai iti dovedeste prin diferite gesturi daca tine sau nu la tine. De exemplu, daca iti spune din prima zi de sex nu stiu cat de mult tine la tine. Si sexul de obicei ar trebui sa apara in relatie dupa ce capatati incredere unul in altul (poate sa dureze jumatate de an, un an sau chiar mai mult, depinde de voi).

| Kyky a răspuns:

Iti dai seama dupa lucrurile pe care le face. Cauta si tu diferentele in actiunile lui: incearca sa te schimbe, sa fii pe placul lui sau te accepta asa cum esti? te forteaza sa faci ceva sau te intelege cand ceva nu-ti place? te place pentru ceva anume sau te place pentru ceea ce esti tu?
Pune in balanta actiunile lui si vezi care parte trage mai tare.
La partea cu sexul... sexul e "normal" si dupa 2 zile daca tu asa simti nevoia, la fel cum poate fi "normal" si abia dupa 1 an. Totul tine de alegerea ta. Daca el te iubeste cu adevarat si te respecta, va ramane cu tine si va astepta pana la momentul potrivit. Daca nu, atunci sa nu-ti para rau dupa el.
Succes spre niste alegeri cat mai intelepte si o relatie frumoasa!

| maryngeorge a răspuns:

Acum depinde si cum se inteleg cel mai bine este sa o faci dupa o perioada mai lunga de timp asa il testezi si pe el daca te iubeste sau vrea doar sex

| ilenutzza a răspuns:

Pai cam toti sunt la fel (in ziua de azi ) toti vor acelasi lucru au aceleasi opinii etc. Cam rar gasesti baieti asa care te vor pentru ca esti cum esti, dar multi dintre ei ne vor in pat.