| ElEmennt622 a întrebat:

In ziua ovulatiei am facut sex protejat. Dupa ce am terminat am scos prezervativul si mi-am pus altul, fara sa ma șterg. Există sansa de sarcină?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt sanse, atata vreme cat absolut toate partidele sexuale au fost protejate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Faptul ca ti-ai montat un prezervativ nou imediat dupa ejaculare, insa fara sa-ti speli penisul inainte de a efectua operatiunea de montare, nu ar trebui sa creeze probleme fiindca este foarte putin probabil ca pe exteriorul noului prezervativ sa fi putut ajunge o cantitate mica/infima din sperma ramasa pe gland in zona de deschidere a uretrei.
De obicei in cazul montarii atente si corecte a prezervativului este aproape in totalitate exclusa o asemenea... NEsansa. Totusi pentru a evita chiar si cea mai mica posibilitate de a se putea ''contamina'' prezervativul in exterior, de fiecare data macar sa-ti stergi bine penisul cu servetele umede, in cazul in care NU ai posibilitatea sa o speli cu apa si sapun. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.