| no name a întrebat:

Inca un sfat daca imi puteti da nu prea am prietene deoarece mi-am pierdut iuncrederea in ele ca m-au dezamagit si am preferat sa fiu singura decat cu prietene false. credeti ca am gresit facand acest lucru? Desi cateodata ma simt foarte singura... si mersi pentru sfaturile de la intrebarea de mai sus...chiar m-au ajutat si cred ca aveti dreptate posibil sa nu fi gasit inca persoana care sa ajunga la pretentiile mele ...as vrea sa-mi gasesc aici ceva prietene care sa ma ajute daca se poate.

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Eu am 2 prietene, una cea mai buna prietena. Pe una o stiu de 12 ani, pe cealalta de 7. Deci sunt fete pe care le cunosc ff bine.
Cea pe care o cunosc de 7 ani, are deja sot si copil, cealalta o relatie stabila.
Cauta-ti prietene in asa fel incat sa ai ce invata de la ele si sa iti semene. Nu umbla care nu au o gandire sanatoasa.

Cea pe care o cunosc de 7 ani, mi-a fost cea mai buna prietena, pana cand colegii, am fost colege de liceu. Nu o placeau nici cunoscutii mei, nici colegii de clasa, nici parintii mei si au reusit sa puna la cale parintii mei o chestie super nasoala si ne-au stricat prietenia. 3 ani aproape ca nu ne-am vorbit, dar de 1 an am devenit din nou cele mai bune prietene, pentru ca a iesit tot la iveala.

Cu cealalta, am fost colega de banca din generala si o stiu mai bine ca buzunaru meu laughing

Alte prietene.nu am.
Restul sunt amice.

Si eu prind f greu incredere in oameni si asa e mai bine.

| julieta a răspuns:

Si eu sunt satula de prietene false.tot ceea ce simt si ma doare ii spun prietenului meu. el ma intelege si imi este de ajuns.

| oxigen_9536 a răspuns:

Eh stiu cum e dar rar in ziua de azi sa dai de prietenii bune, pentru ca 90% din asa zisii prieteni isi vad doar interesulsi stiu cum e. cand te simti singura si cand simti nevoia de a vorbi cu o fata... dar asta e viata trebuie sa treci peste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca spui ca nu mai ai incredere in nimeni la un moment dat tot vei avea ...acum sincer nu toti oameniii sunt la fel. eu spun totusi sa incerci dar ai grija in cine ai incredere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu cum eam avut si eu o prietenea destul de buna pana cand m-a lasat pentru alta fata, pentru o alta kolega mai bine zis si nu cred sinker ca ma asteptam la astanu ma asteptam mai ales ca au devenit prietene in doar cateva minute si ke prietene ca numai la brat mergeau parca erau lipite una de alta si nici nu mi-a venit sa cred, dar acum mi-am dat seama si ma m invatat minte si am sa ma port mai reke cu ea, adica no sa ma mai arat asa de prietenoasa.