| anonim_4396 a întrebat:

Infectia urinara se transmite prin sex oral de la barbat la femeie. Mai ales daca amandoi au o igiena intima corespunzatoare?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se poate, fiindca indiferent de igiena, in gura sunt multi microbi. In mod normal, nu se intampla, dar daca imunitatea femeii e proasta, nu e exclus.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dicarmencitta, eu am o singura intrebare: tie chiar nu ti-e rusine? Cum iti permiti sa jignesti acest user care a pus o intrebare normala, in teremni perfect normali, fara urma de obscenitate?

Shin
| Shin a răspuns:

Nu draga tongue
Shin

| cîrne a răspuns:

In niciun caz infectia urinara, cu siguranta prostia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin sex normal se transmite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se intampla prea des, mai periculos e sexul normal. Poti sa fi si virgina si sa te trezesti cu infectii urinare, nu-i o raritate.Nu numai sexul poate fi cauza. Dar, desi suna ciudat, in gura avem mult mai multe bacterii decat...prin alte organe.Asa ca si ce zici tu poate fi posibil.Nu te lua dupa toate raspunsurile in bataie de joc de pe aici, unii pur si simplu nu au ce face. Daca n-au chef sa raspunda la o intrebare, mai bine isi vad de treaba lor, de ce va bateti joc de altii, voi asa destepti si atotstiutori va credeti?(pentru dicarmencitta, in special)

| psychosocial_5455 a răspuns:

Daaaaaa si daca faci sex oral ramai si insarcinataaaa vb aia, dragostea trece prin stomac! laughing) google it woman! nu are treaba inf urinara cu faringele...rspectivei persoane!