| TraianIImperator a întrebat:

Într-o relație, băiatul trebuie să o întrebe pe fată mereu când vrea să o sărute, specificând tipul de sărut, normal sau franțuzesc, dacă ea acceptă să fie sărutată, ca să nu îi creeze traume, sau este ok să o sărute direct?

14 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Din moment ce sunteti impreuna, mi se pare absolut normal si sanatos sa nu o intrebi. E cu tine, ii place de tine, o sa vrea sa va sarutati, e logic. O saruti direct. Lasa totul sa vina de la sine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu functioneaza asa!
In general, intr-o relatie de dragoste sarutul este gratis si nu se cere voie, dimpotriva, este mai placut cand este furat!

Traume ii creezi cand blochezi o persoana, cand te urci peste ea, cand o fortezi sa-ti cedeze, ori ii pui mana in chiloti sau o fortezi sa se dezbrace, sau sa aiba sex cu tine, nu cand ii furi un pupic.

| mihai69 a răspuns:

Nu doar că e musai să întrebe, dar mai întâi e nevoie sa trimită o cerere scrisă de mână, să ceară număr de înregistrare și să aștepte acordul tot scris.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Chiar m-a făcut sa rad întrebarea asta, pe bune. Tu pune și o întreabă de fiecare data dacă vrea sarutata pana într-o zi când vine unu cu tupeu, ii baga limba în gura și ei ii rămâne gândul la el.
NU, nu o întrebi. O faci și gata

| ionur a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Pai și ele accepta crezi ce face nenorocitul ăla care le bagă limba în gat cu forța? Tu crezi accepta sa vina un jegos sale forțeze sa facă asa ceva și ele sa accepte nu ești sănătoasă dacă asta chiar crezi ca va accepta o fata vreodată asa ceva și ia sa mai și vrea în continuare dup ce face ce face ăla.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru ionur):

Hai sa îți traduc ce am scris ca vad ca nu ai priceput și te-ai luat de c*r și ai sărit în sus 10 metri.
Fetele vor bărbați hotărâți, nu băieți timizi care întreabă de fiecare data când vor sa o sărute. Maxim dar maxim o întrebi la primul sărut dar și atunci dacă fata e deșteaptă și bazata pe ea o sa îți zică: "Si trebuia sa ma întrebi?"
Nu lua mot a mo cum ca vine unul și o violează pe aia sau ceva. Pur și simplu fata o sa se plictisească sa fie întrebată mereu și mereu dacă vrea sa fie sarutată. Dacă înțelegi bine, dacă nu iarăși bine, dar nu indobitocii și pe alții mai Onur mai și pune dracu' și învață să scrii corect gramatical

| ionur a răspuns:

Îi ceri voie de fiecare data când vrei s-o ți de mana sau vrei s-o pupi. Nu fi bolnav s-o pupi direct când vrei tu nu este normal asa ceva Dacă ia vrea s-o pupi bine dacă nu pai nu.

| ionur a răspuns:

Nu-l asculta pe el ce spun chiar vorbesc serios ma jur pe Dumnezeu ca nu mint cu nimic ce-ți spun. Cerei voie așa se face așai normal nu sa faci cum spune Wolfgang ăla ăla e clar ce făcea la fete și femeie. îi ceri voie ca nu se întâmplă nimic rău dacă ceri voi și nici fraier nu ești sau altfel lasă să creadă alți ce vor ei nu-i bagă în seamă cerei voie și dacă ia vreai o sate lase s-o pupi sai s-o ți de mana dacă nu vrea pai nu vrea.

| TraianIImperator explică (pentru ionur):

Așa mă gândeam și eu, că ar trebui întrebată, să nu se simtă după aceea violată, până la urmă este corpul ei și un sărut presupune intrarea profundă în intimitatea fetei, în sufletul ei. Mai bine de o mie de ori să fiu considerat fraier, decât să rămână fata cu traume pentru cine știe cât timp din cauza mea.

| ionur a răspuns (pentru TraianIImperator):

Adevărat. întrebi și ceri voi așa se face asa este normal.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru TraianIImperator):

Puștiule lasă chestiile astea deoparte ca nu violezi pe nimeni. Fata e deja într-o relație cu tine, gen ai cucerit deja castelul... de ce vrei tu sa te comporți de parca ești la prima întâlnire cu ea?
Tu sa fii în locul fetei, nu te-ai plictisi sa te întrebe băiatul cu care ești langa DE FIECARE DATA dacă poate sa te sărute? Eu zic ca da.
Pana la final e relația TA și e mai bine sa faci cum crezi TU ca e bine ca asa o sa înveți în viata. Dar lasă-mă sa îți zic ceva. Când fata o sa vadă lipsa asta de încredere în tine, n-o sa fie bine. Și cum se întâmplă de obicei, când o sa vadă în altul ceea ce nu ii oferi tu... pur și simplu o sa te lase și gata ( bine, n-o sa te lase instant... o sa fie un proces de durata )

| TraianIImperator explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Este posibil ca fata să aprecieze că sunt așa de politicos și atent cu sentimentele ei.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru TraianIImperator):

Fa ce crezi tu ca e mai bine pentru voi și gata. Nu-mi mai bat capul

| Anonimalex6996 a răspuns:

Fiind relație nu ai de ce sa întrebi