| Alexandra_7649 a întrebat:

Intr-o seara l-am chemat pe iubitul meu sa doarma la mine. Inainte sa ne culcam mi-a zis ca el vrea sa facem sex. Eu l-am refuzat (pentru ca eram pe stop), dar nici nu am avut cum sa ii zic: Nu fac sex cu tine pentru ca sunt pe stop. In ziua urmatoare l-am sunat si nu mi-a raspuns la telefon. Apoi am mers in oras si m-am intalnit cu el. Mi-a zis ca s-a despartit de mine deoarece nu am vrut sa fac sex cu el. Cine a fost vinovat? Eu sau el?

Răspuns Câştigător
| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Prima oara as fi zis ca ai gresit ca nu i-ai zis ca erai pe stop.ca s nu se supere. dar in cazul tau e perfect ca s-a suparat si ca iti poti da seama ce fel de om e. ai facut foarte bine ca n-ai facut sex cu el si sa NU ii mai dai o sansa daca vrea sa va impacati. e clar ca te folosete. uita-l

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

El, evident. Un nu este un nu si orice om, femeie sau barbat are dreptul de a spune Nu. Poate trebuia sa-i spui motivl (nu am inteles de ce nu ai fi putut), dar oricum, nu avea de ce sa se supere.

greece12
| greece12 a răspuns:

El.
N-are importanta motivul pentru care l-ai refuzat, conteaza ca i-ai spus nu.El a luat refuzul tau ca pe un afront personal si a hotarat sa se desparta de tine.Nu ti-a spus atunci pe loc,a stat,a dormit cu tine(sperand inca),dupa care s-a hotarat "sa-ti arate el tie" si s-a despartit de tine! Un tip care, in afara de sex, ma indoiesc ca mai vroia ceva de la tine...

| Азбука a răspuns:

" Capra sus pe urs... cine e mai sus? " laughing

| Picasso a răspuns:

Mai dal in pida masii de tzaranwinking

| EuCuTine a răspuns:

Pai el 100000% si motivul pentru care este devina este asta : pute de prostie. Mai bine ca ai fost pe stop ca asa ai aflat adevarata fata a ratatului. Dar pentru viitor cand raspunzi la o intrebare sa stii ca nu este bine sa raspunzi cu " Nu sau Da " pentru ca sunt cuv tari si directe dar pot sa provoace si multe semne de? asa ca eu iti recomand sa raspunzi asa " nu am cum pentru ca sunt in perioada aia naspa " asta este un refuz care implica urmatoarele : reaspunsul dar si o explicatie. Ciussswinking

| whoocares a răspuns:

Evident ca nu esti tu de vina laughing
chiar daca nu aveai problema asta. sa zicem ca nu erai destul de pregatita sau. ceva asemanator... doar pentru ca nu ai vrut sa t culci cu el nu inseamna ca trebuia sa iti dea papucii. da mrg.baietii oh go on

| Ambiguitate a răspuns:

Ce iubire mare exista intre voi doi, daca facem sex te iubesc daca nu facem sex ne despartim laughing, e vina lui ca e tampit si nu stie, si tu esti un pic vinovata ca nu i-ai zis adevarul insa el nu trebuia sa reactioneze asa si sa se desparta de tine, eu zic sa-ti cauti pe altcineva care tine la tine si nu sta cu tine doar pentru sexwinking

| FuckOnCocaine a răspuns:

Tu! Trebuia să-l analizezi înainte să vă combinați, dar n-ai făcut-o. Te-ai aruncat cu capul înainte și acum suporți consecințele. Se pare că el voia doar sex și ATÂT!

| anonim0015 a răspuns:

Eu cred ca TU! Trebuia sa-i spui si el intelegea! Daca aveai incredere in el poate nu se despartea de tine dintr-un motiv chiar banal si daca stiai ca poate vrea sa faceti sex si tu esti pe stop il mai si chemi la tine?

| frisca a răspuns:

Pai de ce l.ai mai chemat daca oricum nu aveai nicio intentie?!

| blanOs a răspuns:

Si eu m-as fi suparat in locul lui, dar nu as fi reactionat la fel, in sensul ca nu m-as fi despartit de tine, m-as fi suparat si atat. Trebuia doar sa ii explici de ce, ciclul e un lucru absolut normal. Nu iti este rusine sa faci sex cu el dar iti este rusine sa-i spui ca esti pe ciclu laughing. Probabil e si varsta de vina. Ce varsta aveti? Pana maine va impacati voi happy

| niki_8739 a răspuns:

E clar, tipul vroia sa te foloseasca. Unica greaseala a ta a fost ca te'ai legat cu cine nu trebuia.Trebuie sa fii fericita ca ai scapat de un ratat

| AGentulP a răspuns:

Tu.Pt ca nu i-ai zis ca esti pe stop... daca ii ziceai el intelegea problema asta.sii puteai spune ca puteti so faceti mai incolo!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El categirc adica la urma uremei puteai sa-i spui ca era iubitul tau totusi daca te iiubea trebuia sa intleaga. si apoi.sti ca unii baieti sunt obsedati de chestia asta. si repede se supara si gata nu mai sinteti impreuna. la urma urmei el te iubeste sau doar vroia s-o faca? mai sunt baieti.P.S. parerea mea e ca el a gresithappy

| stuffy a răspuns:

Cu siguranta el...adica baietii/barbatii nu inteleg problemele fetelor. dar intr-un fel si tu ai fost un pic vinovata pentru ca nu i'ai zis motivul pentru care nu ai putut sa faci sex. poate ca daca ii ziceai te intelegea si inca mai erati impreuna.winking