| Pumba a întrebat:

Intre sora mea si iubitul ei este o diferenta mare de varsta. Ei au fost impreuna pe ascuns (stiam doar eu si inca doua persoane dragi lor despre ei) o perioada de timp ( mai bine de un an) si se iubesc. Se vede in ochii lor, in gesturi, in tot. Pur si simplu se iubesc. Dar cand ea a adus in discutie faptul ca si.ar dori sa le spuna si celorlalti despre relatia lor, el a batut in retragere si a spus sa mai treaca putin timp. E de inteles reactia lui deoarece in trecut am aflat ca a avut o relatie similara, parintii lui s.au impotrivit si i.au spus sa aleaga intre ei si ea. A ales.o pe ea, dupa un real scandal in familie si o multime de probleme, iar la cateva zile dupa asta tipa i-a spus ca mai bine isi cauta pe altcineva. Dupa ce el a renuntat la tot pentru ea, ea a plecat pur si simplu. Dar sora mea, spre deosebire de aia, chiar il iubeste. Si acum vine intrebarea mea: cum sa fac eu, ca sora a ei si prietena buna a lui sa le sustin relatia, sa-i fac sa treaca peste dezastrul care se va produce daca vor afla parintii de relatia lor. As face orice sa ii ajut sa ramana impreuna. Cum sa ii sustin? Ce sa fac? Mentionez ca desi el este cu mult mai mare decat sora mea ea este majora, la facultate, lucreaza ca sa aduca bani in casa si este o fata foarte buna. El este doctor si o persoana respectabila. Nu sunt doi nenorociti sau ratati. De ce sa nu aiba parte de fericire? Doar din cauza unor oameni cu idei preconcepute? Nu mi se pare corect! Ofer

Răspuns Câştigător
| klaudyya a răspuns:

Dupa parerea mea amandoi sunt maturi si ar fi in stare sa infrunte greutati pentru iubirea lor. Ar trebui zic eu ca el sa vorbeasca cu ai lui si sa le spuna ca a intalnit o fata si ca vrea sa le-o prezinte. Si sa o aduca acasa parintii lui sa o cunoasca sa vada cum este si ca tine cu adevarat la fiul lor. Eu cred ca toate au o rezolvare si daca se iubesc cu adevarat se va rezolva cumva. Poate ca trebuie sa lasi lucrurile sa vina de la sine in cazul in care asta este problema cu parintii lui si nu are el ceva. Eu sper sa o accepte ai lui si ei sa se inteleaga foarte bine. t pup:*

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Io nu-s chiar sigur că nu e vrăjeală ieftină din partea lui.
Prea sună exact după șablonul corupătorului de minore. Sau a celui ce le „prepară" pentru EXPORT (de carne vie).
Vezi „lover boy"!

| Oana92 a răspuns:

Reactia lui e de inteles din moment ce a mai trecut prin asta. Probabil chiar o iubeste pe sora ta si ii este teama ca o va pierde. Referitor la tine, cred ca cel mai bun lucru e sa nu te bagi, sunt majori si trebuie sa isi asume singuri aceasta problema. Eventual, daca parintii vostri afla, ai putea sa le spui parerea ta, ca sunt fericiti impreuna, ca el o respecta si toate cele. happy

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Deeci...Poate chiar ar trebui sa mai astepte putin,apoi sa incerce sa le spuna. Daca el tot nu va vrea,inseamna ca ii este rusine sau prea frica. Dupa parerea mea,atunci cand iubesti,trebuie sa treci de multe obstacole ca sa ajungi unde iti doresti. Trebuie sa te sacrifici,sa te certi si cu parintii,doar ca sa inteleaga ca degeaba ii spui unui om indragostit sa nu mai fie cu persoana iubita,e degeaba. Iar tu,ca sora a ei si prietena a lui, chiar daca vrei sa ii ajuti, doar da-le sfaturi, fiindca daca te vei baga prea mult si vei incerca sa le spui parintilor sau alte chestii si nu va iesii bine, cei doi s-ar putea supara pe tine. Sper ca te-am ajutat si nu te-am bagat in ceata laughing) :3.