| Uca_1100 a întrebat:

Intrebare. Dupa cate zile de la actul sexual apar simptomele de sarcina si care sunt ele? Multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Majoritatea femeilor nu au simptome de sarcina.
Intotdeauna primul semn de sarcina este intarzierea menstruatiei. Cam in aceeasi perioada (adica la 2-3 saptamani de la contactul sexual) unele femei incep sa acuze somnolenta si, eventual, balonare. La 5-6 saptamani de la conceptie pot aparea greturi, scaderea tolerantei pentru diferite mirosuri.

1 răspuns:
| tyana a răspuns:

Cam la sase saptamani. Oboseala, somnolenta, greturi matinale si nu numai. Exista si persoane care manifesta diverse pofte:pentru dulce, acru sau sarat, dar depinde de fiecare in parte.