| Elyiela a întrebat:

Intrebare pentru baieti : Care ar fi reactia voastra daca iubita voastra s-ar desparti de voi?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă despărțirea s-ar produce brusc, când totul decurgea frumos, poate că cel respins ar fi puțin șocat/trist. E firesc să suferi puțin. Însă nu e ceva nevindecabil. Cel rămas singur va fi mai independent, își va face noi prieteni, va fi liber să cunoască o nouă iubire, va avea mai mult timp pentru el.
Dar, de obicei, despărțirea se produce treptat, când doi oameni se îndepărtează unul de altul și nu mai găsesc timp pentru ei. Atunci când găsesc preocupări mai interesante în alte părți, iar partenerul nu mai reprezintă o prioritate. Altfel spus, despărțirea e previzibilă, inevitabilă și nu te mai poate lua prin surprindere.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca as fi fericit ca scap de o greutate care ma apasa pe suflet

| cristi202 a răspuns:

Nimeni nu s-ar bucura si toti ar plinge (da, si baietii pling... citeodata).

| Cortex a răspuns:

As spune foarte bine ca asa s-a intamplat, bine ca ne-am despartit inainte sa ajungem prea departe si sa realizam ca de fapt nu ne place cum decurge relatia.Le-as multumi tuturor fostelor mele dar cred ca s-au prins si ele ca despartirea noastra a fost o binecuvantare, o eliberare.

| RAY a răspuns:

Cum a fost? la mondul trecut, a fost foarte greu,fiind si prima,dar din toate ai ce invata asta e important,mari lideri ai lumii se inchideau si plangeau dar invatau din greselii,asta e cel mai important,am invatat ca iubirea feminima e doar pentru barbati frumosi, ca in femei niciodata sa nu ai incredere, asta e cel mai important, in prezent prefer moartea decat falsa iubire a unei fete, Tschus

| Xelon a răspuns:

Ma uit la ce au raspuns ceilalti si ma dor ochii,"imbibat perna cu lacrimi" straight face
As accepta asta ce D-zeu pot face altceva?
Sa incep sa plang sau sa ma rog de ea?
Pana la urma nu a murit nimeni, oamenii se mai si despart, nu sunt genu care sa se aghete cu disperare de cineva...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xelon):

Ce durere mai baiatule, eu am facut direct cancer. Vai de capul nostru. Parca se termina viata la o despartire.

| Elyiela explică (pentru Xelon):

Nu, dar ai putea sa incerci sa o convingi sa nu te paraseasca...

| Xelon a răspuns (pentru Elyiela):

Pentru ce sa fac asta?
Daca nu se mai simte fericita cu mine, de ce sa incerc sa o fac sa ramana?

| Victor453 a răspuns:

Prea multa durere, recent mi s-a intamplat asat, si pana amuia sufer, era unica asa!

| ShamelessQboy a răspuns:

Depinde de multe aspecte.
Ce ai avut si ce ai pierdut si de ce s-a întâmplat asta!

| ș53fan a răspuns:

Sincer? Dacă mi s-ar întâmpla asta, cu toate că temporar nu se va întâmpla pentru că nu are cine să ma părăsească...Deci eu unul aș mura.La propriu! Și așa acum sunt într-o suferintă maximă crying

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Daca era o relatie bazata pe foloase personale, aveam o reactie de melancolie, dar daca era o relatie de iubire nici nu ma interesa.

| MateiT a răspuns:

Reactia mea a fost luuuunga si dureroasa, iar perna imbibata cu lacrimi

| ș53fan a răspuns (pentru MateiT):

crying la mine este încă udă peena și va fi crying

| BVRNOUT a răspuns:

La revedere.Sunt mii de fete pe lumea asta.

| marinel0099 a răspuns:

Ma imbat cu visinata