| IceCream22 a întrebat:

Intrebare pentru baieti ( dar pot raspunde si fetele ) : Ce apreciati mai mult : o fata cuminte, simtita, draguta si de treaba sau o fata sexy, smechera cu gandul numai la bani? laughing Sa va vadwinking

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Aleg o fata simpatica. Nu genul manechin, ci genul frumusica. O fata care cand zambeste simt ca am fost martor la o minune. O fata a carei privire ma invata ce este iubirea. Bineinteles ca prefer o fata mai cuminte. Chiar timida. Nicio problema. Conteaza sa stie ce vrea de la viata si sa aiba incredere in mine. Atunci cand traiesti alaturi de o astfel de fata treci usor peste etape si vezi ce frumos este sa dezvolti niste sentimente intr-o relatie matura si implinita. Cand esti cu o fata smechera si cu gandul la avantaje totul e ceva de moment. Se prea poate sa suferi si o depresie. Asta e valabil si pentru fete in ideea in care mai potrivit ar fi sa gaseasca un baiat cuminte. Chestia e ca noi facem prostia sa separam oamenii in doua categorii ( si aici implicit posibilii parteneri ) : cuminti si sensibili deci fraieri si stapani pe sine si cu interes deci smecheri. Conceptul asta e gresit. Nu. E adevarat ca nu vrem un partener prea cuminte, care sa nu vorbeasca deloc, sa nu spuna ce simte si astea. Dar totodata nu cred ca am vrea pe cineva care nu da doi bani pe noi. Unde e raspunsul? Diferenta o face increderea in fortele proprii si lupta pentru un scop. Fii sigur ca unde acum vezi un timid in 9 din 10 cazuri pe viitor vei vedea un om care daca nu a realizat multe macar a realizat cat de frumoasa e viata si care sunt lucrurile care conteaza cu adevarat. Prostia noastra e ca nu dam o sansa acestor persoane. Dam o sansa celor increzatori sa devina si tupeisti sa devina mai sensibili ( nu se va intampla ) dar refuzam sa avem incredere si sa sustinem de dragul sentimentelor o persoana timida ( care poate deveni partenerul ideal ). Asta e problema. Aici sunt doua chestii la care merita sa ne gandim :

1. Mesaj pentru persoanele timide : Trebuie sa intelegeti ca aveti fiecare un talent aparte, sunteti unici. Fiecare persoana are defecte si calitati. Totul este sa intelegeti ce nu a mers bine. Nu va rusinati de situatia voastra. Trebuie doar sa va interesati. Multi spun ca internetul e o prostie, manipulant si astea. Pe mine internetul m-a ajutat mult. Pur si simplu nu puteam avea incredere in nimeni. Eram tacut, introvertit si ( prea ) cuminte. Apoi mi-am spus ca trebuie sa schimb ceva. Si orice intrebare imi puneam cautam pe google. Si vedeam ca si altii trec prin asa ceva. Vedeam ce sfaturi primeau ei. Vedeam cum au trecut de probleme delicate. Profitati de frumusetea internetului. E o minune daca stii sa te uiti unde trebuie. Timizii trebuie sa invete teoria inainte de toate. Nu cautati sa fortati lucrurile ca nu are sens. Daca nu te informezi practic pornesti cu un dezavantaj in fata celorlalti. Daca insa ai niste informatii clare emotiile le combati odata si odata. Asa ca un sfat de la mie : Invatati, cautati informatia care va intereseaza, orice gand care va framanta ar trebui explorat. Nu va multumiti cu un raspuns. Cautati 10, 20, 30, oricate ca sa fiti sigur ca aveti informatia corecta. Pentru ca orice problema in viata are variabile diferite. Mereu va exista un DEPINDE de situatie. Cautati sa intelegeti asta. Ca fiecare problema are mai multe metode de rezolvare si nu mereu aceeasi este cea mai buna.

2. Un mesaj pentru cei care ocolesc timizii : Un timid posomorat poate deveni de azi pe maine, pe nesimtite o prezenta placuta. Trebuie doar sa ai incredere in el si sa il incurajezi. Sacrificati putin timp si fiti acolo pentru el. Mereu va fi recunoscator si veti vedea ca pe viitor va fi ceva frumos. Un timid este un om care in lipsa faptelor concrete gandeste mult, analizeaza si astfel poate detine raspunsuri de care nici nu aveati habar. Nu subestimati un timid si nu il considerati ca fiind o eroare a naturii. Ce il diferentiaza de voi e faptul ca nu are incredere in el. Apoi, ganditi asa : Noi facem dar nu prea gandim. Timidul face invers. Avem ce invata de la el. De multe ori. Nu doar experienta practica acorda un avantaj. Un timid de obicei citeste mult, se informeaza pentru ca se teme ca nu va putea face nimic in viata ( cel putin ar fi bine sa se informeze ). Iar atunci cand va prinde incredere va avea la dispozitie mai multe variabile. Mai multe decat cei care se grabesc sa rezolve rapid o solutie. Un timid este o enigma care merita descifrata.

| Razvan a răspuns:

Una inteligenta pe post de prietena

| doar.pt.voi. a răspuns:

Eu prefer un baiat simtit, dragut, de treaba, nu chiar cu gandul la bani, dar nici si la altceva...la sex ma referlaughing. Sa fie si mai indraznet...si nu timid!

| baru a răspuns:

Salut. Daca, este vorba, de distractie, o prefer pe acea care este mai putin ortodoxa. Cu o fata cuminte nu ai ce face. Daca ne referim la o prietenie, este normal ca toti ne dorim o fata frumoasa si mai ales cuminte. Deci: Toate femeile sunt bune. Si cele, sexy, si smechere, si cele cuminti. Depinde ce vei vrea sa faci, si ce urmaresti. Pa

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Eu as prefera un baiat cuminte, simtit, dragut, glumetz., de treaba dar si sa arate destul de bine
sa nu ma fac de ras cu el pe strada
aik pentru mine conteaza cat de cat aspectul fizicwinking

| lplostonyou a răspuns:

O fata cuminte, simtita, draguta si de treaba happy

| Contrast a răspuns:

Depinde ce vrei pentru tine in viitorul apropiat: o legatura de viitor in care sa te simti (relativ) in siguranta sau una, in care sa te simti super condimentat, dar nu stii daca o lasi 2 minute pe banca de-o mai gasesti cand te intorci!

| Roxy a răspuns:

Sa fie sexy, simtit, de treaba si poate mai rebelbig grin
Cine spune ca nu poti fi si sexy si de treaba si cu maniere in acelasi timp?big grin
Eu asa suntbig grin
Take care!

| StropiDeDor a răspuns:

Lasati baieti, ca daca e cuminte, simtita, draguta si de treaba, nu ar putea sa fie si putin mai prostuta, sa faceti ce vreti din ea? am zis ca asa e cel mai bine sa fii, ca asa te apreciaza lumea, dar am dat numai peste baieti care nu au stiut decat sa isi bata joc si sa profie ca sunt prea simtita.
asa ca mai bine sa fii mai smechera, desi nu ar trebuie sa caracterizeze o fata, decat sa ai un smecher langa tine care sa creada ca te-a prostit.

| traficanta a răspuns:

Vreau sa fie de treaba, simtit dar totusi smecher si sexy:X Banii...lasa,ca daca avem sanatate.

| andreeada a răspuns:

Pai una de treaba si cuminte ca cea care e pentru bani ii termina si trece la urmatorul!happy

| oanecorleone a răspuns:

Prima varianta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata cuminte draguta si simpatica

| Andrey8 a răspuns:

O fata sexy sh simtzita sh de trba...big grin...>big grin

| Andrey8 a răspuns:

Sexy sh simtzita sh de trba...big grin...

| coss29 a răspuns:

Prima varianta big grin