| laptedetara a întrebat:

Intrebare pentru baieti si fete: Cum a fost primul vostru sarut? La ce varsta s-a intamplat? Ma refer la sarut din dragoste, nu de copil mic si nu de la jocuri. Fundoi celei mai frumoase descrierihappy

Răspuns Câştigător
| duchamp a răspuns:

Deja vorbeam cu un baiat care mi se parea destul de dragut si absolut nu in liga mea. nu credeam ca se va uita vreodata la o fata ca mine!, in 8 iulie am mers la baile felix, (i-am spus, stia unde merg ) si a aparut si el pe acolo :O O.o, eram cazati la acelasi hotel si seara ma invitat sa iesim intr-un parc care era aproape de hotel tongue :X, am acceptat, pe la 9.30 seara bate la mine la usa :X, il invit sa intre, mai trebuia sa astepte inca dupa mine ca sa-mi caut o bluza cu maneca lunga, ca se facuse deja mai frig afara tongue, bun am iesit, ne-am indreptat spre parculetz cand dam de o strada neiluminata si eu am auzit un caine latrand la care zic eu ca nu-mi plac cainii si mi frica de ei!, el m-a luat in brate si am mers tot asa, apoi imi zice ca sunt foarte frumoasa! :X:X bun am ajuns in parc si ne-am ales o bancutza ne-am asezat pe ea si acolo am si ramas pentru cateva ore laughing, bun deci ne-am asezat pe banca si ne-am pus umar la umar laughing, lui nu ii placea si m-a luat oar in brate :X:X, apoi au urmat ceva discutii mai haioase tongue si trecea timpul pana cand mi-a dat un sarut pe frunte :X, eu nu am reactionat, apoi a mai urmat un satut pe frunte laughing si eu tot nu am reactionat laughing, si am ajuns sa stau cu fruntea mea pe obrazut lui (sper sa intelegi laughing) asa apoi m-a sarutat iar, eu am ridicat capul si eram nas in nas :X:X. si imi zice (nu o sa uit niciodata caldura din vocea sa, si cum soptea :X ) "da-mi gurita ta" si ne-am sarutat, a fost asa intens incat nici nu am observat ca m-am ridicat in genunchi pe banca el imi invelea cu mainile sale fine fata iar eu il tzineam de ceafa laughing a fost primul meu sarut :X si a fost incredibil. nu-ti pot spune ce am simtit cu adevarat dar a fost minunat :X si alt "partener" mai bun decat el, sigur nu puteam gasi tongue (inca suntem impreuna :X)

3 răspunsuri:
| deeadragutza2 a răspuns:

Primul sarut din dragoste a fost ceva magic mergeam spre casa si acel baiat ma conducea. in scara s-a oprit si se uita la mine dupa cateva secunde eram lipita de perete, becul s-a stins iar eu am inceput sa ma rusinez dar m-am mai calmat cand i-am simtit buzele moi si calde apropiinduse de ale mele. a fost ceva scurt dar care ma ametit de-a binelea debia puteam sa mai stau pe picioare. simteam ca plutesc

| Alyceee a răspuns:

Primul sarut? In afara de faptul ca a fost plin de fluturasi in stomac, a mai fost si amuzant. Dupa o prima tentativa de sarut din partea baiatului cand, din pacate, a reusit sa se sprijine cu mana de soneria vecinilor, a trebuit sa fugim repede, altfel trebuia sa dam socoteala bunilor mei vecini. Si-apoi s-a intamplat: m-a cuprins in brate si am simtit ca-mi atingea buzele. Cred ca ma-nrosisem toata, dar brusc incepuse sa-mi placa acel gust dulceag... N-a durat mult, tocmai pentru ca inima mi-o luase rau de tot din loc, insa apoi s-a terminat cu o strangere in brate care efectiv m-a topit si m-a lasat fara replica.
Iar atunci cand am ajuns acasa tremuram si m-am oprit in fata oglinzii si ma minunam ca buzele mi-au ramas la fel si ca obrajii erau mai ceva ca doi bujori big grin. Cred ca daca era posibil nu m-as mai fi spalat in veci pe dinti. laughing)

| Bibiyona a răspuns:

Primul meu sarut...a fost incredibil.Eu si acel baiat ne cunosteam de mult timp.Si,aveam 18 ani(am mai avut un sarut doar ca nu voiam sa mi l amintesc asa ca ti l am scris pe acesta). Inca sunt cu el; Sa ti povestesc:Eram pe afara cu prietenii mei, inclusiv el; dupa ce au plecat toti, noi am ramas si ne am asezat pe o banca dintr-un parc din apropiere.Ne-am jucat de-a prinselea printre pomii infloriti(am uitat sa mentionez ca era ora 22:00).Dupa m-am impiedicat si era sa cad, dar el fiind chiar in spatele meu, m-a prins si am cazut amandoi; eu m-am pierdut cu firea si i am spus ca il iubesc(in lacrimi de emotii si fericire)apoi el a spus:"Vreau sa fi a mea pentru totdeauna!"Eu plangeam pe pieptul lui cand mi-a ridicat fata cu o mana si mi-a spus:"Si eu te iubesc!"Apoi mi-a pus mana pe obraz, mi-a mangaiat buzele, si si a pus cealalta mana pe spatele meu, i ar apoi m-a sarutat 20 de secunde dupa care s-a oprit si eu, l-am mai sarutat in continuare, apoi am mers acasa unde; m-a lipit de peretele casei si eu i am spus:"Ce faci?" si el mi-a spus:"Nu mai spune nimic, doar inchide ochii!".I am inchis, i ar eu i am simtit buzele moi si calde; dupa m-a sarutat cu limba timp de vreo 5 minute.Nu puteam sa ma misc mai ales ca aceeasi vorba imi revenea mereu:"Vreau sa fi a mea!".In acea zi am murit si am inviat de o mie de ori.Si acum imi mai face treburi din acestea, micutul de el...il iubesc din toata inima mea.Acum locuim impeuna fericiti!