| Miihaa a întrebat:

Intrebare pentru fete.
Dupa ce aveti un orgasm intr-o partida de sex urmatoarele vin mai repede? Nu am avut mai mult de un orgasm

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

De obicei, da. Daca nu, este pentru ca nu ai destula experienta, nu esti destul de excitata, preludiu insuficient, stress indus de lipsa prezervativului, el nu stie ce si cum, ai prea mari asteptari si de regula nejustificate, lipsa igienei si confortului, etc.
Intr-o alta masura, mai conteaza si datul genetic, dar oricum corelat cu toate cele de mai sus!

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă nu ai orgasm de la un partener, ce te oprește să iei problema în propriile mâini?!?
Așa o să afli cu siguranță dacă ești sau nu multiorgasmică.
Din păcate, unele fete au nevoie (asemeni băieților) de o perioadă de revenire între două orgasme consecutive. Doar că la voi e ceva mai scurtă, ce-i drept.
Dar, cum ziceam - până nu pui singurică mâna să vezi din care categorie faci parte, nu ai de unde să știi. Și nici ce să-i ceri partenerului, când o vei face cu el.

| lpavel a răspuns:

Nu e vina ta ci a baiatului/barbatului cu care o faci happy

| Miihaa explică (pentru lpavel):

Da ce imi place ca mi-a raspuns un baiat.

| lpavel a răspuns (pentru Miihaa):

Da ce-mi mai place si mie ca ai pus o astfel de intrebare big grin

| vocea a răspuns:

Este vina barbatului fiindca nu stie cum sa te excite, preludiul conteaza 70 %, atunci este momentul cand femeia este starnita la maxim si trebuie sa profiti, daca ai bagat pnisul direct ai omorat pasiunea, un barbat trebuie sa aiba rabdare cu partenera, sa fie tandru si romantic cu sarutari pe gat si pe sani in jos pana la buric apoi in zona intima, daca baiatul este destept foloseste si frisca, dandu-si iubita cu frisca gustand-o incet si savard fiecare bucatica din corpul ei.
Este clar ca nu merge, apoi cand ajungi la actul sexual in sine nu stai ca magaru si dai din fund, trebuie sa ii spui femeii vorbe care sa o excite si sa te uiti in ochii ei si sa o saruti, de obicei mimica fetei conteaza mult, adica cand te uiti la el sa te excite.
Este clar ca nici el nu iti cunoaste corpul dar nici tu prea bine iti cunosti trupul.
Dupa un orgasm trebuie sa vina o gramada pana cand nu mai poti, de obicei cand simt ca iubita mea are primul orgasm incep sa dau suta la suta, ca stiu ca este excitata si incep sa ii spun vorbe provocatoare si sa gem un pic ca sa se elibereze, nu stiu daca partenerul tau te-a facut sa ai ejaculare feminina, adica sa te excite atat de tare incat sa uzi batul pe romaneste.
Un barbat se cunoaste cand a fost in patul unei femei cand aceasta schimba lenjeria de pe pat, asta inseamna sa stii sa faci o femeie fericita.

| NH4OH a răspuns (pentru vocea):

Ce bine ai spus-o!
Majoritatea bărbaților cred că dacă trec direct la acțiune + speed 15 minute a satisfăcut femeia.

| aleku22 a răspuns:

Conteza si marimea