| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete: prietenei mele i-a intarziat menstruatia, si vreau sa stiu cat poate sa intarzie maxim, dar fara a ramane insarcinata.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unei prietene i-a intarziat 6 luni... laughing ( partea a2a a povestii e ca avea o dereglare hormonala, dar uite cat de mult poate intarzia!)

| Anddreee a răspuns:

Pai cam depinde de organism, nu este un timp exact pentru toate fetele/femeile. Poate fi si cateva zile, o saptamna - doua, o luna, cine stie.
Dar nu cred ca este ceva grav daca spui ca "fara a ramane insarcinata". Daca e intre varsta 14 - 18 ani, e ceva normal, perioada de pubertate, se regleaza in timp, insa se poate grabi reglarea luand niste pastile, stie medicul endocrinolog/ginecolog.

| maryo238 a răspuns (pentru Anddreee):

Pai noi am facut-o prin martie si cica ei trebuia sa-i vina prin 18, si nu i-a venit, dar am facut-o protejat si nu are cum sa fie insarcinata, nu?

| Anddreee a răspuns (pentru maryo238):

Sincer, nu-ti pot raspunde, exista si posibilitatea sa fie, prezervativele astea, o fi ele prezervative, dar cand te astepti mai putin o dau in bara. Ca sa fi-ti siguri, mai bine ar face un test de-ala de sarcina. thinking

| ananyyo a răspuns (pentru Anddreee):

Corect! un test de sarcina va v-a rezolva dilema

| Hash001 a răspuns (pentru Anddreee):

Poate ala care a bagat nici nu stia sa-si puna "caciula" laughing. Halal prezervative la baieti prosti.

| Sonjaaa a răspuns:

Mi-a intarziat 4 luni fara sa am contacte sexuale sau sa racesc. am o prietena careia i-a venit de 3 ori regulat si a patra oara a fost dupa un an. deci nu se stie cat poate sa intarzie.