| MsD a întrebat:

Întrebarea mea este dificilă. Sîntem vecini, dar am fost iubiţi. cînd ne vedem vorbim, rîdem, glumim.Îl iubesc.Mă face să sufăr.De cîte ori eram împreună nu'mi spunea niciodată că mă iubeşte sau chestii de genu, pur şi simplu ieşeam şi ne sărutam etc. Faţă de mine se poartă mai frumos, dar cum vine altcineva cum se schimbă.Mă face proastă în faţa lui..Pe cînd dacă e numai cu mine se poartă cît se poate de normal. dacă mai e cineva începe cu prostii etc. dar cu mine nu! cît timp stăteam la întîlnire începea cu mîinile pe la fund ceea ce mie îmi displace şi îi ziceam dar el se supăra.de cîteva ori mi-a spus că vrea doar sex de la mine după care şi'a cerut scuze imediat. Dacă nu mă iubeşte de ce se întoarce la mine iar şi iar..De ce nu mă lasă în pace? i-am zis că sex de la mine nu va avea, dar la ce bun toate acestea? cît timp eram împreună nici nu mă suna nici nu prea ne scriam..doar cînd ne vedeam şi atunci seara...ce să fac? îl iubesc nespus! un sfat pliiz

4 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Cum sa-ti zic eu draga cat mai simplu. Intai ca e o poveste total anapodalaughing. Eu cred ca ii e rusine cu tine`n public sau de prietenii lui. Nu e prea dragut si totusi cu atingerile alea ma poate nu trebuia sa-i zici. Mai indurai una sa zicem, dar pentru faza asta cu "Esti proasta!" in public merita batut. Eu zic sa astepti o vreme sa vezi ce face. INDiferENTA pe scurt si vezi ce reactii are si abia atunci vei vedea daca merita sau nu. Sunt multi baieti pe lume si iti zic eu ca ai timp de ei deci sa nu incepi sa suferi din cauza luiwinking

| iKronstadt a răspuns:

Facand abstractie de povestirea asta cam bulversanta, trag o singura concluzie: pentru el esti doar o papusa gonflabila! Doar sex, fara iubire!
Viata ta nu a inceput cu el, si nu se va termina cu el. Timpul va confirma ceea ce ti-am spus acum. Succes in viata!

| anonima3389 a răspuns:

Fii indiferenta,atunci isi va da seama ca este rau fara tine, daca se comporta asa cu tine de fata cu prietenii lui nu e chiar in regula, inseamna ca nu te respecta, mai bine lasa-l in pace, nu te mai tine dupa el sau explica-i frumos ca nu-ti place comportamentul lui.

| Rusoaica7 a răspuns:

Deci..am auzit de multe cazuri ca asta.un baiat cand face asa de fata cu prietenii si cu tine nu, inseamna ca vrea sa se arate, sa nu fie mai prejos de prietenii lui. El se intoarce la tine doar ca sa profite. Nu inteleg cum poti fi indragostita de unul ca el...Pana la urma te face sa suferi, nu? Mai fato, da-l in masa, poate acum un baiat care ar face orice pentru tine este afara si te asteapta. Trebuie doar sa vrei sa fii fericita.