| MsD a întrebat:

Întrebarea mea este dificilă. Sîntem vecini,dar am fost iubiţi. cînd ne vedem vorbim, rîdem, glumim.Îl iubesc.Mă face să sufăr.De cîte ori eram împreună nu'mi spunea niciodată că mă iubeşte sau chestii de genu, pur şi simplu ieşeam şi ne sărutam etc. Faţă de mine se poartă mai frumos, dar cum vine altcineva cum se schimbă.Mă face proastă în faţa lui..Pe cînd dacă e numai cu mine se poartă cît se poate de normal. dacă mai e cineva începe cu prostii etc. dar cu mine nu! cît timp stăteam la întîlnire începea cu mîinile pe la fund ceea ce mie îmi displace şi îi ziceam dar el se supăra.de cîteva ori mi-a spus că vrea doar sex de la mine după care şi'a cerut scuze imediat. Dacă nu mă iubeşte de ce se întoarce la mine iar şi iar..De ce nu mă lasă în pace? i-am zis că sex de la mine nu va avea, dar la ce bun toate acestea? cît timp eram împreună nici nu mă suna nici nu prea ne scriam..doar cînd ne vedeam şi atunci seara...ce să fac? îl iubesc nespus! un sfat pliiz

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cred se simte atras de tine doar fizic, iar emoţional nu este suficient de matur, încât să dezvolte şi altfel de sentimente. Uneori se întâmplă, nu o să te lase în pace, pentru că îl atragi fizic, însă dacă nu a reuşit să dezvolte anumite sentimente faţă de tine o să continue să îţi facă acelaşi lucru. Ar trebui să încerci să răceşti legătura cu el şi să încerci să cunoşti şi alţi băieţi. Nu prea ai ce să faci în situaţia asta pentru că ţine de el, din păcate. Ai mai putea să încerci să îi explici cum te face să te simţi, că te deranjează cum se comportă cu tine în faţa celorlalţi, şi s-ar putea să înţeleagă, însă nu ştiu dacă o să înceapă să se comporte aşa cum ai vrea tu să te comporte.