| mikiela a întrebat:

Intrebarea pe care o voi pune are legatura cu o intrebare anterioara de-a mea.Astazi l-am sunat pe iubitul meu, ma rog ex-ul, si mi-a vorbit foarte rece.In marea mea nebunie m-am imbracat si am plecat la el acasa.S-a comportat foarte urat cu mine si a fost foarte rece, nu vroia sa vorbim si imi tot spunea sa plec.Plangeam atat de tare si simteam cum tot corpul imi amorteste, iar el tipa la mine si ma privea cu ura.Acesta nu este el..nu stiu ce s-a intamplat, mi-a zis ca nu are pe nimeni si ca tine la mine dar deja nu o mai putem lua de la capat.Stiu ca ar trebui sa-i las spatiu dar nu pot. efectiv simt cum inebunesc, sunt singura pentru ca am renuntat la toti prietenii pentru el.Nu mai am pe nimeni.Ce sa fac ca sa-l conving sa fim din nou impreuna?

5 răspunsuri:
| Zap a răspuns:

Probabil l-ai dezamagit cu ceva. Incearca sa vorbesti cu el si sa afli ce are pe suflet si de ce se poarta asa cu tine.

| GabiArian22 a răspuns:

Hey si eu am o poveste asemanatoare cu a ta.Nici eu nu o pot ierta pe fosta si stii de ce pentru ca m-a dezamagit mult prea tare ( in adevaratul sens al cuvantului) tu incearca sa iti cauti vechii prieteni pentru ca o prietenie tine mult mai mult decat o relatie si e mult mai frumoasa happy baietii si fete sunt si vor mai fi pe pamantul acesta nu se termina lumea daca nu te impaci cu el, prin viata ta or sa mai treaca de 10x mai multi decat el si ai sa vezi ca usor usor ai sa prinzi experienta in chestiile astea happy Eu iti urez multa bafta daca ai nevoie de ajutor imi dai un msj

| pretty34 a răspuns:

Asa suntem noi, renuntam la tot si ne trezim in final singure. Ar trebui sa-l lasi un timp in pace (chiar daca iti va fi greu), va decide el ce are de facut. Comportamentul lui urat poate fi cauzat din exterior (cineva sa-l fi insinuat in legatura cu tine) happy

| Ana235 a răspuns:

Nu poti. Poate nu are pe nimeni dar in mod definitiv pe tine NU te mai iubeste. El a incercat sa fie amiabil, sa iti explice ca s-a terminat si trebuie sa intelegi ca, oricat ai plange, nu mai ai ce face, nu mai are sentimente pentru tine si u poate schimba asta. Nu trebuie sa ii lasi spatiu, trebuie sa treci peste.

| Alessia_Alexandra_1992 a răspuns:

El se poarta asa cu tine pentru ca vrea sa te distanteze, vrea sa te faca sa-l uiti, stiu ca este greu ca si eu am trecut prin asta dar daca iti gasesti un alt baiat si care o sa-ti si demonstreze ca merita sa-l iubesti, sa tii la el atunci o sa vezi ca o sa-l uiti, nu va fi nici primul nici ultimul din viata ta. Nu incerca sa te milogesti in fata lui, trebuie sa ai demnitate ca daca nu ai asa ceva toti o sa-si bata joc de tine. " Ce nu te omoara te face mai puternic", gandeste-te ca poate el te indeparteaza ca si-a gasit pe cineva si nu mai vrea sa aiba nimic cu tine, iar marea ta prostie a fost sa renunti la prieteni pentru el, relatiile se duc dar prietenii raman daca sunt cu adevarat prieteni adevarati. Bafta si sper ca ti-a fost de ajutor.