| Anonimow a întrebat:

Is cu prietena mea de 2 ani...problema e ca a intervenit si rutina dar eu nu mai simt ce simteam la inceput pentru ea adica tin la ea dar parca nu o mai iubesc daca ma intelegeti ce vreau sa zic happy. Acuma vreau sa ma despart de ea dar stiu ca tine la mine si o sa inceapa sa planga si nu stiu cum sa ii spun sa nu o fac sa sufere. Inca o intrebare credeti ca sunt un "bulangiu" ca vreau sa ma despart de ea? Funda cel mai bun raspuns

6 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Inseamna ca nu ai prea iubit-o din moment ce te-ai plictisit de ea...nu stiu incearca sa ii explici frumos cum ne-ai explicat si noua happy

| unknownn a răspuns:

Esti bulangiu date-n *** faci fetele sa sufere nu ti-e rusine? Rusineee!

| Capatina_Bogdan_1997 a răspuns:

Aii fi bulangi daca inca ai mai sta cu ea decat sa te prefaci ca o iubesti... asta doare mai tare ca despartirea baftawinking

| Gabriela_Elena_1997 a răspuns:

Din moment ce tu nu mai simti acea "iubire" pentru aceasta fata relatia nu mai are rost! Daca vei continua sa stai cu ea, iar sentimentele tale scad pe zi ce trece, va avea de suferit mai mult si te va acuza ca ai mintit-o...mult succes :* si gandeste-te bine la ce o sa faci happy

| Wtt a răspuns:

Sincer, n-ai de ce sa te consideri " un bulangiu", nu te mai simti atras de ea, si gata! viata e frumoasa, pasarelele ciripesc, e in regula.
Tipa o sa-si revina pe parcurs, nu are cum sa nu-si revina. ajut-o, cumva thinking daca chiar nu poate fara tine, mai intalniti-va.(dar atat), spune-i simplu. ''Stii, esti frumoasa, ai toata viata inainte, dar eu. nu mai simt aceleasi lucruri, tin la tine, dar..nu mai e ca la inceput ''. Poate e doar o simpla pauza, poate iti va fi dor de ea. nu poti sa stii.
Fii atent cu ea, soateo la o cafenea, si spune-i. incetul cu incetul, nu o lua prea tare. spune-i si tu ca vrei o pauza. oricum in mare parte, tipei ii va trece cu timpul, totul trece.

| Anastasia1995 a răspuns:

Daca esti sigur ca vrei sa va despartiti, cel mai corect din partea ta ar fi sa fii sincer cu ea. Explicai frumos, explica-i ca nu mai e ca la inceput si tu nu mai simti ce simteai pentru ea. Nu-i da impresia ca e vina ei, dar totusi incearca sa faceti lucruri noi impreuna, poate e vorba doar de monotonie si nu de faptul ca nu o mai iubesti. Discuta cu ea. Primul pas pentru o relatie este comunicarea. Explica-i cum te simti si zii ca ai vrea sa rezolvati problema impreuna.happy