| anonim_4396 a întrebat:

Iti vine ciclul daca esti insarcinata?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstruatie nu, dar cam 20% din femei au in primele luni de sarcina sangerari care imita menstruatia.

| monyk a răspuns:

Buna, daca esti insarcinata nu iti vine ciclul; dar uneori o femeie insarcinata poate sangera si sa aiba impresia ca e vorba de menstruatie, se mai poate sa vina si menstruatia peste sarcina, dar nu prea...de obicei daca iti vine ca de obicei, e normala si nu e ceva ciudat, atunci nu esti insarcinata!

| Ana a răspuns:

Normal nu iti vine ciclul, dar sunt cazuri foarte rare unde iti vine ciclul in timpul sarcinii.

| scarly86 a răspuns:

Da, in special daca ai o sarcina ectopica, adica embrionul nu este fixat in uter, ci in alta parte, de ex in trompele uterina.sarcina ectopica este urgenta medicala si se recomanda o intrerupere de sarcina in spital, cu medici buni.

| Fllly a răspuns:

Depinde de corp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna as dori sa stiu daca mi-a venit ciclu normal exista sanse de a fi insarcinata?

| gabi70 a răspuns:

Normal nu iti vine ciclul, dar sunt cazuri foarte rare unde iti vine ciclul in timpul sarcinii.