| angelofdeath a întrebat:

Iubesc foarte mult un baiat. de curand i-am spus asta...ma gandesc intr-una la el, nu mai pot dormi nici noaptea. stiu toti prietenii lui ca tin la el, nu stiu ce sa mai cred... m-am trezit cu foarte multe apeluri cu nr privat in urma carora mi se punea muzica cu melodii de dragoste in telefon. i-am zis ca vreau sa vorbesc cu el despre asta prin mesaje. m-a sunat, dar nu am mai raspuns atunci. nu vreau sa cred ca face misto... totusi are 24 de ani.acum de 3 zile... are telefonul inchis. un prieten mi-a zis ca nu ii mai merge cartela, nu pot sa iau legatura cu el... nu stiu ce sa fac... nu vreau sa-si bata joc de sufletul meu... am incercat sa il uit incercand sa-mi fac o relatie cu altcineva, dar de fiecare data cand ma invita un baiat in oras nu stiu ce am, dar il refuz, gandindu-ma ca il iubesc enorm pe el... ce sa fac?

13 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cea ce ai de facut este sa nu il mai lasi sa se poarte cu tine ca si cu o jucarie. El face exact ce vrea din tine.
Cu toate ca il iubesti, trebuie sa uiti de el. Daca nu te iubeste, nu are rost sa continui asa.winking
Gandeste-te ca ai un viitor in fata. Uita de trecut.winkingTotul trebuie sa i-a un nou inteles.Cauta pe altcineva. Uita!winking
Viata merge inainte.Mulu succes si ai grija de tine!kiss

auran
| auran a răspuns:

Se pare ca te c-am joaca pe degete si la varsta ta ar trebui sa stai mai pe indelete si sa te gandesti daca merita... da curs invitatiilor si nu te gandi ca iesi cu un viitor iubit cu cu un amic si atunci te vei simti bine si chiar poate se infiripa ceva si-l uiti pe EL...si, apropo, indiferenta ucide...

auran
| auran a răspuns:

Ba daaa, fii tare si trateaza-l cu acelasi "respect"

| M.J. a răspuns:

Pote nu vrea sa recunoasca ca te iubeste, dar daca sp ca are 24ani...incerca sa vb cu el, roaga-l sa fie sincer cu tine si sa nu te raneasca.bafta

| andrelina a răspuns:

Stai cu el! Ce poate sa-ti faca?! Doar n-o fi peste! glumeam.BAFTA!

| angelofdeath explică:

Ideea e ca am mai avut prieten si nu sunt adolescenta... eu am 23 si nu am mai simti asa ceva pentru nimeni, ca am mai avut prieten si chiar am fost pasiva...si nu stiu ce sa mai fac... ce se intampla cu mine?

| angelofdeath explică:

Nu stiu nici prietenii lui ce are in cap, spun asta pentru ca are niste prieteni deosebiti... care tin foarte mult la mine... stiu ca nu e ceva normal... dar totusi... poate ca pentru ca acum iubesc cu adevarat pe cineva... de aceea nu pot sa uit de el...

| angelofdeath explică:

Intr-adevar ma joaca pe degete... dar nu am ce sa fac...

| kathessa a răspuns:

Nu e ok sa iubesti fantome. Ar trebui sa stii "cum stai". Mare grija, daca e mai mare are si experienta mai multa. Vezi sa nu cazi in vreo capcana. Nu stiu ce virsta ai, dar presupun ca esti adolescenta. In aceasta perioada ai tendinta sa exagerezi totul. Nu trai cu ideea ce lumea se termina la el, indiferent ce se va intimpla.
Succes.

| alabala_4392 a răspuns:

Hei! Stop! La 24 de ani se comporta asa? Un pustan de 16 mai zic si eu dar totusi la 24 de ani ai ceva pretentii de la cineva. Spun ca nu merita sa-ti investesti sentimentele. Se joaca cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-l! iubeste-te intai pe tine si apreciazate! meriti mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il mai suna si lasa-l in pace k baieti nu merita

| beatrice_8123 a răspuns:

Ar trebuie sa incerci sa iesi cu cineva care iti place sau sa iesi k prietenele chestii de genu' asta...sa uiti de el.gandeste-te k la 24 de ani a acumulat destula experienta... daca vroia sa aveti o relatie sau macar sa tine-ti legatura te suna el sau te invita la o plimbarik cv adica dadea si el semne... daca stay asa mai mult te amagesti si iti faci singura rau...(asta am sp din propria experienta)... sfatu' meu uital...pentru tine este cel mai bine. pup