| M' a întrebat:

Am 16 ani si m-am indragostit de un baiat de 22 de ani ma gandesc intr-una la el, nu mai pot dormi nici noaptea vorbim pe mess si uneori mai imi da mesaje am incercat sa il uit incercand sa-mi fac o relatie cu altcineva, dar de fiecare data cand ma invita un baiat la un suc nu stiu ce am, dar il refuz, nu are prietena ce as putea sa fac sa-l cuceresc?

Răspuns Câştigător
| cooola a răspuns:

Pai odata ce vorbiti pe mess, va dati mesaje, ar trebui sa ii bati un apropo si sa iesiti la un suc, la o plimbare, si dupa vezi cum decurc lucrurile.Incearca sa lasi messu, k nu e bun, numai vrajeli... vorbewste cu el fata in fata sa ii vezi reactile, si o sa iti dai seamna de multe...Are 22 de ani, el poate cauta relatie seriosa, nu bag mana in foc,. k baieti din ziua de astazilaughingnumai gandul la bautura, masini, bani si femei...Ai grija de faci.si multa bafta...

13 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Eh, 6 anibatting eyelashes... merge laughing. Cred ca si el te place. De ce vb cu tine pe mess si iti trm mesaje?
Lasa lucrurile in voia intamplarii tongue

| marsy a răspuns:

Trebuie sa-i spui ce simti. daca il cunosti mai aproape... daca nu. da-i de inteles ca il placi mult pe mess... sh el daca doreste va intelege. sh va-ti fi impreuna. daca nu. las-o balta. sh chiar kauta pe altcineva. incearca sa-l uiti! :* pupici

| Artemiss a răspuns:

V-ati vazut pana acum sau ati vb numai pe mess? Cel mai bine ar fi sa ii spui ce simti, daca se poate fata in fata ca asa e cel mai sanatosbig grin...Succes

| Antonimu a răspuns:

Stai mai copile in banca ta... cauta-ti un baiat de varsta ta... lasa-i p`astia de 22 de ani.

| Antonimu a răspuns:

Pau... eu inteleg diferenta dintre o fata de 18 ani si un baiat de 25... dar nu o fata de 16 ani (minora) si un pwlarau de 21 de ani

| pisoias a răspuns:

Il cunosti? L-ai vazut, sau vorbiti numai pe mes? Daca da(il cunosti, l-ai vazut in carne si oase)cred ca ar trebui sa-i spui ce simti pentru el, dar daca nu-l cunosti sa-r putea sa ai surpriza vietii tale.

| M' explică:

Poi ne mai intalnim la discoteca...si uneori trece si ma mai vede...era un timp cand intra pe mess si ma saluta ft repede dar am avut o perioada acnd nu mi-a mers netu si de atunci s-a racitsad

| sunny a răspuns:

Cred ca pentru inceput ar trebui sa va vedeti, daca zici ca vorbiti doar prin mess, si sa-i zici tot ce simti, ca nu conteaza virsta, conteaza sa va intelegeti, poate el e jumatatea ta.Incearca

| ingerash_2415 a răspuns:

Dupa parerea mea sa nu iti faci prea multe iluzii. intr-adevar nu varsta conteaza intr-o relatie dar tinand cont cum sunt baieti in ziua de astazi si ce urmaresc( bine unii dintre ei )eu as zice sa fi foarte atenta. ai grija de tine si cu cine vrei sa fi asta pentru ca stiu ce inseamna sa suferi mult succes. pupic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt tot asa ca tine

| 133 a răspuns:

Madduhappy
Deci gata!
Neaprat trebuie sa te intalnesti cu el
:X
Hai ca uh detul ai facut`o pe cupidonu happy
a`ti concediu:
Si rezolva si la uh
happy
big hug
deci daca nu te intalnesti cu ellaughing
NUj deocamdata ce iti voi facelaughing
Dar iti voi face
happy
POate diseara la disco
sad
Daca o sa ma lase

| 133 a răspuns:

Alinu stiu.
In caz de nu stiai. dupa ce treci de 14 ani esti adolescent.Asa se numeste stadiul cu varsta cuprinsa intre 14-18 ani!
De cautat baieti po` caute. Dar stii uh.cu dragostea nu e asa.Primul care iti apare in cale de varsta ta sari pe el si spui k e potrivit doar pentru ca e de varsta ta! Mama si tatal tau au aceeiasi varsta? nu cred...
Si daca ei s`ar fi luat dupa conceptul"fara baieti mai mari, doar de varsta ta".atunci tu nu ai fi existat!
Cu dragostea nu e asa...
Dar de ce sa`mi bat gura...Probabil inca nu ai avut de-aface cu acest sentiment .imi pare rau pentru tine!
:*

| 133 a răspuns:

Daca tine la el...nu e chair asa usor...stiu cum e.am fo in aceeiasi situatie cu ea... si cred ca o inteleg cel imi binehappy