| Lexee a întrebat:

IUBESC! Iubesc si nu stiu ce sa fac. pana acum era ceva gen : Iubesc orice tipa arata bine. ma indragostesc de oricine mi da atentie.:\
Nu stiu ce s-a intamplat dar am realizat ca eu chiar o iubesc si tocmai am aflat dupa ce am vorbit cu ea ca tine la mine. dar totul s a schimbat prea bine. si am intrat intr o stare de despresie. si de obicei cand intru intr o stare de despresie ca sa ies din ea ar trebui sa plang ca sa gandesc locidstraight face
Suna aiurea. deci ca sa mi dau seama ce sa fac cu tipa pe care o iubesc trebuie sa ies din starea de despresie. ca sa fac asta trebuie sa plang :\ daca m ati putea ajuta. spunandu mi povesti din viata voastra..sa mi dati ceva melodii. habar n am orice!

Răspuns Câştigător
| CaTuc a răspuns:

Daca spui ca o iubesti chiar atat de mult nu ti-ar fi chiar asa de greu sa plangi. Vrei un motiv? Daca cu adevarat ti la ea si vrei sa iesi din acea stare gandeste-te la cum ar fi daca ai pierde-o Cum te-ai simtii daca v-ati despartii. Ce vei simtii in acel moment. Dca spui ca o iubesti nu va fi chiar asa de greu sa plangi cand te gandesti ca o vei pierde. Zic si eu.
Sper ca ti-am fost de folos. BAFTA!

11 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Hey cand iubesti si sentimentele iti sunt impartasite ar trebui sa fi fericit,nu sa plangi!
Stai linistit toti avem momente,in care vrem doar sa n traim viata! nu conteaza cine intra sau iese din viata noastra noi sa fim bine,restul nu mai conteaza! dar,cand te astepti mai putin apare ea, dragostea adevarata care te face sa-ti schimbi complet viata!
Iubesti si tot ce iti doresti e sa faci fericita acea persoana, sa petreci cat mai mult timp cu ea, iar cu trecerea timpului adori cand ti se spune te iubesc!
Asa ca nu fi trist! esti in cea mai buna etapa a vietii! iubesti, iar sentimentele iti sunt impartasite!

| CristinaHoran a răspuns:

Băăăăăăăăăăăăăăăiii!
Deși nu sunt pro tristețe...Îti recomand Titaniculwinking
Faza e că nu prea am ințeles de ce vrei să plângi ...VIAȚA E FRUUUUUUUMOAAAAAAAAASĂĂĂ!

| syd a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=nVxnNNGjubg

Iesi usor din depresie daca ii intelegi versurile C: Si eu sunt tot in situatia ta. Pacat ca nu a aparut inca cineva care sa ma schimbe :C Toate-s la fel.

| SimionAlexandru a răspuns:

Si eu am fost asa inainte. Si radacina era: LIPSA DE INCREDERE IN MINE INSUMI. La asta trebuie sa lucrezi si tu :)
In primul rand, vreau sa intelegi, ca FERICIREA nu vine de la cineva/ceva exterior tie:
http://www.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_E

Si ca sa descoperi cat de minunat/a esti, exact asa cum esti, iti recomand cu incredere acest documentar :
http://vimeo.com/27678730
Iti rapeste o ora jumatate, dar te vindeca, poate pentru tot restul vietii :) Daca ai nevoie de sustinere, id-ul meu e : mereu. pozitiv@yahoo.com
Iti doresc o zi superba in continuare, Lexee

Răspuns utilizator avertizat
| FashionVictim93 a răspuns:

Ti'a mai spus cineva ca esti ciudat?

| Lexee explică (pentru FashionVictim93):

Da happy..admit. tin sa cred ca e o calitate de-a mea!

| Azµre a răspuns (pentru FashionVictim93):

Like!
Eu i-am mai zis că e ciudat și îi mai zic și acum!

| MiaAtasiei a răspuns:

Eu sunt pe aceeasi lungime de unda cu tine doar ca sunt fata.eram pana ieri si cred ca mai sunt in starea in care as putea fi cu orice baiat care imi da atentie.cand sunt in tramvai ma uit pe geam si caut pe cineva cunoscut.cand sunt la scoala si imi da cineva un salut eu ii zambesc si deja imi imaginez ca as putea fi cu el.am vrut sa merg la psiholog dar nu ajuta insa autoconvingerea da roade.trebuie sa te convingi pe tine insuti ca esti ok ca nu ai nevoie de cineva ca sa fii ffericit si sa te convingi ca ai trecut peste toate problemele.te inteleg perfect.

| anonimus43 a răspuns:

Hmm....degeaba ti se spun povesti crede-ma.Nu ai cum sa simti durerea ce am simtit-o noi. Dar uita-te la filmul A walk to remember(O iubire de neuitat). Il gasesti pe filmehd(punctnet)(nu vreau sa fac reclama).Ai sa plangi de o sa iti ajunga. Si in caz ca l-ai vazut uita-te la Love likes coincidences(tot pe site il gasesti). Si daca crezi ca dureaza prea mult uita.-te la video-uri de astea triste de dragoste pe you tube. Dar totusi iti recomand cu caldura A walk to remember. Si ma bucur ca m-ai sunt baieti ca tine. Felicitari si o zi frumoasa, si mult noroc cu fata, sa va iubiti mult!

| Lexee explică:

Multumesc tuturor! Totul e perfect acum happy. tot raul spre bine!