| cossmy a întrebat:

Iubesc o fata de foarte mult timp si i-am aratat asta de multe, chiar si verbal...insa ea da semne ca m-ar placea, da nu face nimic mai mult si mie imi e frica ca o sa ma refuze( din nou)... un sfat va rog, ca sa stiu ce ar trebui sa fac...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate.sunt cam in aceeasi situatie.Eu o iubesc, ea imi zice ca ma place, dar nu se poate desparti de prietenul ei actual. Daca as fi exact in locul tau, as iesi undeva cu ea si as saruta-o.

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sti ca speranta moare ultima... vb cu ea, lupta pentru iubirea ei...arata-i in continuare ca o placi si apoi intreab-o ca nu ai nimic de pierdut, bafta!

| cossmy explică:

Trebuie sa va zic si ca ea sta chiar la scara de langa minesad de cate ori o vad mi se pune parca un nod in stomac si vreau neaparat sa stau cu ea, sa vorbesc cu ea, ma simt bine cand fac asta... daca nu o vad o vreme (ea fiind la alt liceu) mi se face chiar dor de ea...problema e ca suntem prieteni, adica prieteni buni, dar doar atat si noi oricum ne purtam unu cu altu ca si cand am fi impreuna... dar eu as vrea sa pot sa o tin in brate si sa o sarut... e prima data cand mi se intampla asta...de obicei am fost cu o fata, si dupa un timp ne'am despartit, dar niciodata nu m-am agitat din cauza asta...acum insa este altfel...nu mai sunt cu nimeni, parca nu-mi mai place de nimeni altcineva...(sorry pentru roman, da am avut de dat mai multe detalii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai astepti sa te traga fata de guler? nu-i frumos, mergi si vorbeste-i, daca te refuza asta este, o sa te obisnuiesti cu timpul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce ai vrea sa faca ea? De ce nu o saruti? Poate abia asteapta sa faci pasul cel mare...succes!