| roxana12drg a întrebat:

Iubeste doua femei? Buna TPU nu credeam ca voi ajunge vrodata in situatia asta avand in vedere principile care le aveam, aveam demnitate, eram vesela ma bucuram de orice pfu imi curg lacrimile deci acum un an si 5 luni am cunoscut un barbat mult mai in varsta decat mine eu avand 20 de ani,am ajuns sa iesim ca prieteni mi-a povestit de viata lui, are o sotie de mult timp pe care el spune el nu o iubeste, un copil dar si o amanta de 5 ani pe care spunea ca o iubeste dar relaia lor nu mai mergea de vreo 2 ani ea se comporta urat,ia gresit de foarte multe ori,isi bate joc si ea are un baietel e saraca,nu are scoala el ia luat apartament,masina, a bagat-o in scoala ia oferit tot si toata iubirea lui, am tot iesit doar ca prieteni vreo 4 luni nu imi venea sa cred ce barbat bun si iubitor este, ce vorbe frumoase, ce gesturi lasand de o parte ca era castorit si cu amanta el ca om parea babatul la care am visat mereu. dupa cele 4 luni a incercat sa se aproprie de mine m-am simtit ciudat eu il vedeam doar ca pe un amic,l-am respins nu il consideram nici macar atragator imi provoca o repulsie totala, mi-a zis ca s-a indragostit de mine, ca ma iubeste nu imi venea sa cred eu il vedeam doar ca pe un prieten am continuat sa mai iesim asa vreo 3 luni dar mai rar imi declara iubirea,imi lua flori,tot felul de mesaje dar stiam ca noi nu putem avea nimic el cu nevasta si copil,plus amanta pe care o iubea si era de atatia ani cu toate astea mi-am dat seama in astea trei luni ca si eu m-am indragostit de el,ii simteam lipsa, il vedeam atragator, ne vedeam zi de zi ne-am culcat dupa cele 7 luni de prietenie nu stiu ce a fost cu mine dar sa inintamplat.EL si Amanta s-au e certat ea a plecat in Germania, el a fost devastat suferea langa mine il vedeam cat de greu ii e fara ea stiam ca ma iubeste si pe mine si pe ceea cu care e de 5 ani, timpul trecea vedeam cu vorbeste cu ea prin mesaje, erau mesaje de iubire ma durea eu ma indragosteam pe zi ce trece tot mai mult. Intr-o zi mi-a zis ca intre el si ea s-a terminat definitiv a fost liniste cam cateva luni mai existau 2-3 mesaje de la ea pe saptamana ca il iubeste si a plecat din cauza lui etc.iar el ii spunea sa inteleaga ca s-a terminat nu o mai vrea,el mi-a jurat ca nu o mai iubeste nu se mai impaca cu ea eu l-am crezut si da am ajuns sa il iubesc mai mult decat viata mea faceam totul pentru el,devenisem un robot nu ii ieseam din cuvant el iesea in oras cu baieti pe mine nu ma lasa stateam numai in casa nu imi pasa important era ca ieseam cu el zi de zi am renuntat la tot si toate pentru el, fosta amanta s-a intors il suna, el o respingea a stat o luna si iar a plecat in Germania atunci chiar am crezut ca da nu mai are nimic cu ea.Intre noi era totul bine pana intr-o zi cand amanta a revenit in tara el a inceput sa se schimbe,era rece,nu mai raspundea la mesaje mi-a zis intr-o dimineata ca nu mai putem fi impreuna pentru ca a vazut o filmare cu mine si un barbat intretinand relatii sexuale,m-a facut in toate felurile,am simtit ca mor in momentele alea stiam ca nu e adevarat nu exista asa ceva,i-am cerut sa imi arate si mie filmarea a zis ca nu vrea si sa imi vad de viata mea, parca a murit ceva din mine dupa nici o zi mi-a spus ca sa impacat cu amanta ca s-au vazut si si-a dat seama ca o iubeste si pe ea dar si pe mine i'am zis atunci ce a fost cu minciuna cu filmarea a zis ca nu e minciuna ca e adevarat de la amanta stie dar a zis ca nu mai conteaza ca ma iubeste si nu poate trai fara mine dar nici fara ea, am inceput sa discut din nou cu el iar dupa vreo 2 zile a plecat la mare cu ea cand normal era programat sa mergem impreuna, atunci a fost momentul in care am zis ca nu il mai vreau il uram din tot sufletul iar el in timpul asta imi tr mesaje de dragoste.Sa intors de la mare m-a sunat am acceptat sa ma vad cu el sa avem o discutie finala dar ce? am putut? mi-a povestit ca sau certat mereu si ca nu va mai fi cu ea nu mai are sentimente pentru ea eu orbita de el si naiva l-am iertat,a continuat relatia noastra eu nu mai eram ca inainte dar nu vream sa il pierd l-am crezut si de data asta,dupa cateva zile mi-a marturisit ca el este si cu mine si cu ea ca nu poate renunta la nici una ne iubeste pe amandoua si nu stie ce sa faca,ne-am certat zilele treceau si iar l-am iertat a zis sa ii dau timp o saptamana sa se decida ia luat aur si ia renovat apartamentul la amanta in perioada asta iar eu nu primeam decat flori nu asta conta oricum pentru mine ci eu chiar il iubeam dupa ce ia cumparat de toate amanta iar a plecat in Germania. Dinou mi-a zis ca s-a terminat intre ei doamne iar l-am crezut dar am descoperit mesaje de iubire intre ei am zis sa trec cu vederea el imi spunea ca vrea sa isi bata joc de ea, acum au mesaje in care ba se iubesc, ba se injura el mi-a spus chiar ieri ca ne iubeste pe amandoua si ca ar vrea sa renunte definitiv la ea dar nu poate.Acum cand citesc sunt constiienta ca fac o mare greseala ca sunt cu barbatul asta si dupa cate a facut tot l-am iertat.Ii multumesc la Dumnezeu am tot ce imi doresc si in mod normal ar trebui sa fiu cu un barbat fara obligati,sa fiu doar eu pe primul loc in inima lui. Vreau sa il las definitiv, stiu cat rau mi-a facut si inca imi face pentru ca inca tine legatura cu ea, ce se va intampla cand va veni ea? L-am intrebat si pe el si a zis ca vrea sa raman langa el orice s-ar intampla. Poftim? Doamne deci m-am satura t cum sa il parasesc pe omul asta? Cand il vad uit tot raul ce mi l-a facut si il vreau langa mine, nu pot sta fara el...cat nu a fost langa mine simteam ca mi se taie aerul numai in plans a m tinut'o.Ce e cu mine? Nu pot iesi cu alt barbat desi am incercat.Nu pot vedea altul, toti barbati imi provoaca scarba ...imi este mila mie de mine cum am ajuns am decazut din toate punctele de vedere.Realizez tot ce imi face dar nu ma pot desparti de el. Chiar nu mai rezist.Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Esti fantastica!
Abia ma abtin sa nu te jignesc! Esti incredibila:tipul are sotie si amanta, iar tu ai stat in preajma unui asemenea individ, indragostindu-te de el.
Iti gasesti placerea in umilintă si decadere.Din cate stiu asta e definitia masochismului.
Iti daruiesti tineretea, vitalitatea si frumusetea celor 20 de ani unui individ care nici macar nu le apreciaza ci se sterge cu picioarele de ele.
Sincer cred ca ai o problema mintala, iartă-mi franchetea, dar alta explicatie eu unul nu gasesc.
Un psihiatru sau un psiholog te-ar ajuta sa iesi din mocirla in care te afunzi cu buna stiinta.
Niciun barbat care are sotie si amanta nu ar putea iubi sau aprecia o femeie, care se abandoneaza in bratele lui desi stie ce fel de hram poarta.
Esti bolnava! Mergi la psihiatru!

| miauuau a răspuns:

Poţi să-l uiţi chiar dacă acum simţi că mori. Totu' r trecător. Acel om îşi bate joc de tine, de amantă, de soţie şi de copil! Acum că vezi şi tu ce fel de om este crezi că e pentru tine, când îşi încalcă jurământul faţă de soţie de parcă ar fi nimic, când ţi-a demonstrat ca nu-i pasă de ce simţi tu? ce poţi să iubeşti la el? are ceva bun?
Uită-te la tine, te merită un om ca el? Îţi pierzi anii tăi de tinereţe cu un om de nimic în loc să dezvolţi o relaţie cu un barbat care nu ţi-ar face atâta rău in 209832 de ani!
Ştii ce nu înţeleg? de ce nu te poţi desprinde odata de omul ăsta care îţi aduce numai suferinţă? gândeşte-te bine, i-ai oferit increderea şi toată iubirea ta dar el nu e capabil să o preţuiască. De ce să i-o oferi in continuare?
Dumnezeu te poate ajuta să treci peste. Caută sprijin în religie, caută speranţa. Eşti lângă un om care îşi bate joc de tine iar tu îi permiţi. De ce îi permiţi când ştii că nu se va schimba situaţia?
Îţi trebuie timp ca să-ţi revii, nu trebuie să ieşi aşa curând cu altul, în schimb ieşi cu prietenele, du-te la biserică, la psiholog.
Cum te iubeşte dacă îţi face atâta rău? Cine te iubeşte nu te minte, nu te foloseşte, se străduieşte să nu te rănească.
Dacă ai rezistat până acum la câte ţi-a făcut dementul ăla vei rezista la despărţirea de el.
Sper să fii bine!

| h3r a răspuns:

Buna. In primul rand vreau sa-ti spun ca mi-e mila de nevasta lui si de copil! Voi doua, tu si amanta lui, nesimtita si profitoarea naibii, care sper sa ramana fara nimic. Cat despre tine, ai fost naiva si ai picat de proasta. Ai stiut ce fel de om este, cum poti sa te indragostesti de cineva care avea o sotie+copil, iar pe langa asta o nesimtita de amanta?
Draga mea, nu vreau sa te superi pe mine insa e vina ta ca sa ajuns aici! Tot ce trebuie sa faci este sa uiti de omul asta! TREBUIE. Tu nu te gandesti putin la tine? SI aici nu este vorba de demnitate, ci de sufletul tau, viata ta... chiar nu crezi ca meriti ceva mai bun? El iti face rau! Vrei pe cineva pentru care sa fii pe locul1? Cand tu te-ai bagat intr-o casatorie si mai ales stiind ca are si o amanta. Rupe orice legatura cu el, este un jegos. Sper sa afle nevasta lui cat de mizerabil e si sa-l lase fara nimic, nici macar copilul sa nu si-l mai vada.
Acum revenind la tine, sper sa te concetrezi si sa te impui! Sub nicio forma omul asta nu te iubeste! Te minte si te foloseste! ISI BATE JOC DE TINE! Mi-e ciuda mie ca stai sa te ia de fraiera si tu nu te impui deloc. Ca sa vezi, iti interzic sa te mai vezi cu el! Acest barbat nu va avea parte de o familie niciodata...
Sincer, nu vrei sa ai si tu parte de iubire? Sa fii cea mai importanta in viata cuiva? Esti femeie, meriti sa fii pretuita si iubita! Ai mare grija de tine draga mea, rupe legatura cu acest mizerabil om.