| nimicaici a întrebat:

Iubesti ca sa traiesti sau traiesti ca sa iubesti? happy [ funda cel mai delatial raspuuns >8- ]

Răspuns Câştigător
| Helpmeeveryday a răspuns:

Traiesti ca sa iubesti, pentru ca suntem facuti sa iubim, fara iubire suntem devastati...
Exemplele din viata de zi cu zi, pe care poate le-ai avut si tu sunt cele in care nu ai mai avut un prieten de mult si iti doresti o iubire ca in povesti care sa te invete sa traiesti altfel, sa iti schimbe ritmul de viata din acel timp singura.
SI iubesti ca sa traiesti pentru ca atunci cand te desparti de prietenul tau cu, care ai avut o relatie serioasa de 1 an si ceva si vezi ca esti singura; te sperii, il cauti, nu-l gasesti, iti e frica de ce urmeaza pentru ca obisnuinta te-a facut sa-l iubesti si asa sa traiesti cu iubirea in minte, in inima, in vene, in aer...
Amandoua se completeaza una pe alta iubesti ca sa traiesti o viata linistita si traiesti ca sa iubesti o viata linistita, in care sa te bucuri de oricehappy.

Take care!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Traiesc ca sa realizez anumite obiective in viata nu ca sa iubesc.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Trăieşti ca să iubeşti. Dragostea nu este ceva care se impune, şi nici nu este un lucru fără de care nu poţi trăi. Da, este adevărat că îţi dă un sentiment indiscriptibil şi îţi acordă fericire, însă se poate supravieţui şi fără.

| Klepto a răspuns:

Traiesc sa ma iubesc.

| alylove15 a răspuns:

Traiesti ca sa iubesti.
Viata e data pentru a te bucura de ea...si a fi fericit/a.
Din punctul meu de vedere, daca nu iubesti...nu traiesti deloc.deoarece iubirea iti da aripi si te face sa crezi ca totul e posibil.As vrea sa traiesc mii de ani numai ca sa iubesc in continuu si sa nu ma opresc niciodata.Pentru mine a iubi inseamna totul... iubirea fiind esenta vietii.

| Intelligence a răspuns:

Traiesti ca sa iubesti.
Pentru ca - daca nu ai azuit pana acum - Viata asta e data pentru a te bucura de frumos( lasand de o parte greutatile,cariera,tot tot). Acest frumos il putem intalni doar " in dragoste" se spune ca atunci cand ai iubire ( adevarata) nu mai ai nevoie de nimic. ( teoretic). si asa este,cien nu cunoaste sentimentul suprem va spune invers.
La un momendat in viata poti spune ca te tine in viata numai iubirea pentru o anumita persoaana ( deci aici apare contradicita- Iubesti ca sa traiesti). insa nu este asa,in viata iti este dat sa iubesti cu adevarat o singura persoana pentru care crezi la un momendat ca traiesti,insa dupa moartea ei, sau un gen de despartire, crezi ca n-ai sa mai traiesti >? Dimpotriva. Viata merge mai departe - pentru noi iubiri.ca sa intaresc opinia mea,pot spune ca viata merge mai departe pentru ca TRAIM CA SA IUBIM.

p.s : Daca ai fost suficienta de atenta la explicatie,cred ca ai fi de acord cu mine ( insa slabe sanse,pentru ca este discutabil, iar daca nu stii cum e cu dragostea adevarata, n-ai sa fii de acord). Sper sa fi inteles ceva, iar daca judeci.destul de corect raspunsul meu- cred ca merit o fundita`hee hee.asa ca am explicat-destul de detaliat!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

TRAIESTI,
ca sa iubesti
IUBESTI,
ca sa suferi
SUFERI,
ca sa mori
CACI,
VIATA e un vis
VISUL e speranta
SPERANTA este totul
si TOTUL e NIMIC.
Cred ca raspunsul meu este concis, deci nu va primi funda, lucru care nu ma ingrijoreaza.

| ILoveMyBed a răspuns:

Nu e toata lumea la fel, uni spun ca nu pot trai fara persoana iubita, adica nu pot trai fara iubire, alti spun ca sau nascuta ca sa iubeasca, fie aleasa/alesul inimi, fie prieteni, familie etc. In primul rand, iubirea nu o poti exprima prin cuvinte, doar o simti si o traiesti. Se spune ca ura e un sentiment mai puternic ca dragostea, dar cand simti adevarata dragoste, incepi sa te indoiesti de acest lucru, pentru persoana ce iubeste si traieste aceasta iubire la maxim, nimic nu e mai important in viata decat persoana iubita.love struck.

| taniusha562 a răspuns:

Taesc ca sa Manink big grin

| gabitza_3022 a răspuns:

Traiesc ca sa iubesc... si iubesc ca sa traiesc...

| GeorgeOOO a răspuns:

Traiesti ca sa Iubesti, dragostea e un lucru special frumos si tandru treebuie sa stii cu sa o manuiesti.(nu vreau funda neaparat raspunusul conteaza)

| ShyKido a răspuns:

Daca nu iubesc, mor? laughing.
De ce traiesc? Pt ca m-a nascut mama. Ce vreau sa fac in viata asta care mi s-a dat? Oamenii fericiti, si propria persoana.
Multumita?

| GlobaL a răspuns:

Buna.iubesti ca sa traiesi(fara iubire nu cred ca mai prinzi adanci batraneti), traiesti ca sa iubesti(asa ne am facut Dumnezeu, sa iubim).
eu zic ca nu ii un subiect de discutat.Ar tebui sa te bucuri ca ai sansa sa traiesti si sa iubesti.