| DirectDinBerceni92 a întrebat:

Traiesti sa iubesti sau iubesti sa traiesti? Ce credeti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Traiesti si iubesti.
Iti iubesti parintii, casa, prietenii, pe tine, mai tarziu, iubesti un suflet frumos, nu incetezi sa iubesti niciodata, chiar daca iubirea are alta forma de fiecare data!
Si de iubit, toti iubesc sa traiasca, chiar daca uneori mai apar si sinucigasi, ei sunt exceptia care confirma regula, de cate ori ne atinge o asemenea intamplare, parca pretuim si mai mult viata care ne-a fost data!
Asa ca, si traim sa iubim si iubim sa traim.
Traim si iubim.
Desi, personal, traiesc ca sa iubesc, viata a fost prea buna cu mine!happy

13 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Amandoua se leaga. Stii care e diferenta intre
+1+2 = +2 +1 corect?

| DirectDinBerceni92 explică (pentru lolly):

Bine te-am regasit...Paii nu prea m-am prins big grin
P. S:Eu si cu matematica suntem dusmani din nastererolling on the floor

| dafy a răspuns:

IUBESTI CA SA TRAIESTI.nu spun asta neaparat referindu.ma la iubirea dintre un baiat si o fata ci la orice fel de iubire, iubirea dintre frati si surori, dintre parinti si copii, cea dintre amici sau chiar iubirea pentru tine, pentru viata ta.arice pas il faci in viata il faci din dragoste, altfel, daca nu ar exista iubirea oamneii s.ar ucide intre ei astfel ca nu am mai fi, nu am trai.

| ForbiddenDreams a răspuns:

Daca o luam cu logica, si logica mea fiind mai ciudata ca mine. iubesti sa traiesti, ca daca traiesti intra posibilitatea de a face multe, inclusiv sa iubesti. M-am facut inteleasa?

| Pandarzv a răspuns:

Unii sunt de parere ca fara iubire nu pot traii.
Dar din contra ea este una din stelele pe care trebuie sa le atingem.
Dar in ultimul timp... iubirea e inhibita cu tot felul de interfate artificiale care simuleaza caldura si razele de soare Reflexia luminii de asfintit pe luciul apei de mare
Te fac sa te temi ca n-am putea trai daca le stingem
Da’ dincolo de ele sunt stelele pe care trebuie’ sa le atingem

| DirectDinBerceni92 explică (pentru Pandarzv):

Foarte frumos si profund spus.

| Pandarzv a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Mersi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa iubesti daca nu traiesti.Deci Traiesti sa iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesc sa traiesc ( in sensul de : " Ador sa traiesc, iubesc sa traiesc, imi iubesc viata, etc."). Iubirea asta nu face totul in viata. Multi din pacate se plafoneaza, se impiedica de un Fat-Frumos sau o Cenusareasa si scot pe gura vechea sintagma " Traiesc ca sa iubesc, viata fara iubire nu e nimic", fraza menita sa le justifice suferinta de care vor avea parte.

| freebiker a răspuns:

Mos craciun si prietenii sai

| Pagnel a răspuns:

Fraza corecta era ca "Traiesc ca sa Iubesc" deci.

| LauraAndra a răspuns:

Traiesti sa iubesti big grin

| twxx a răspuns:

Pai ce rost ar mai avea sa treiesti daca nu iubesti? love is everything