| KarinaMiller a întrebat:

Iubirea adevarata dintre doua persoane continua si dincolo de moarte?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Da.

5 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Norma, si o sa fiti fericiti in Rai si o sa consumati iubirea vesnica.
Nu stiu daca iubire tine si dupa moarte din moment ce sunt vie, dar iti pot spune ca daca vrei cu adevarat da dragostea pentru o persoana poate tine si o viata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai ales. Abia atunci ramane vesnica.Vezi Romeo si Julieta.

| Alcyon a răspuns:

Asta-i o intrebare fara raspuns, fiindca nu stie nimeni ce e dincolo. Daca exista spirit, da, continua. Daca nu, nu. Simple.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Iti aduci aminte care sa existe dinainte sa te nasti? atunci tot asa va fi si dupa ce mori. nimic.

| Neuronul a răspuns:

Ai murit! Eşti mort! şi aia e oh go on
Eventual persoana în viaţă o să iubească până la moarte pe celălalt (sau nu) laughing
Dar mortul cu siguranţă nu se mai gândeşte să mai scrie nici o scrisoare de dragoste nimănui! raised eyebrows