| iAngel a întrebat:

Iubita mea alaltaseara a fost nervoasa pe un motiv de cacao, si m-a jignit mi-a spus ca nu ma iubeste ca e doar o obsesie pentru mine etc, m-am simtit in ultimul hal, dimineata mi-a dat un sms ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si mi-a spus sa uitam totul ca avem o relatie prea frumoasa, i-am spus ca da vom incepe totul dar sa imi dea mai multa atentie, a spus ok.
Nu mai simt ca o iubesc cum o iubeam inainte, vorbele ei m-au dat peste cap. nu stiu ce sa fac... am vorbit cu ea la tel acum o ora pentru 3minute (a fost pana la magazin) si a spus ca ma suna cand va avea timp, ca este ocupata, i-am spus ok.
Am intrat pe mess de curiozitate si am vazut ca era online, am vorbit putin cu ea si a spus ca ma va suna si ca mai sta si ea pe pc putin ca nu a mai stat demult(de 2 zile), am spus ok, iar pe urma de curiozitate am vazut conversatia ei si dupa ce am vorbit eu cu ea, ea a vorbit cu o fata, iar fata aceea a intrebat-o,"pot sa te sun ca sa nu mai scriem pe mess" iar iubita mea a spus ok, m-am suparat si mai rau pentru ca ea mi-a spus cand va avea timp sa vorbim, ma va suna si vom vorbi, deci nu mai pot avea incredere in ea, ma simt in ultimul hal. ce sa fac?
Oare cum o sa ma simt daca ma despart de ea? Ca acum sincer nu prea ma simt bine.ma voi simti mai bine daca ma voi desparti de ea? Sincer mi-a aratat cum este... pentru amandoi este prima relatie, avem 4 luni impreuna, dar nu mai pot avea incredere in ea, a spus ca ma suna(mai ales ca stia ca sunt suparat din motivul asta, ca nu imi da atentie) si mi-a spus ok si ea vorbeste cu altcineva la telefon...

Răspuns Câştigător
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Buna. spune'i tot ce simti nu ezita.
E mai bine sa stie de la tine decat de la altcineva. si spune'i ca stii si despre aceea conversatie si intreab'o : tie ti'ar place daca eu ti'as face asa ceva, cum te'ai simti?
winking
stai de vorba cu ea, daca o iubesti de ce sa te desparti de ea, da'i cu piciorul la tot? totusi sunt 4 luni nu 4 saptamaniwinking
Incearca sa nu ii dai atata atentie si tu si daca o sa se simta un pic mai prost.trista.deprimata.o sa vina la tine sa isi ceara scuze.
atunci ii poti spune asa ma simteam eu poate chiar mai rau. O sa mai imi faci asa ceva? sa iti fie invatatura de mine.

O sa iti fie dor de ea daca te vei desparti, te'ai obisnuit cu ea.
Asculta muzica. vorbeste cu ea...Gasiti o solutie la probleme.Niste reguli in relatie nu v'ar prinde rauwinking
Avetzi grija de voi si succes in continuarewinkingbig grin

7 răspunsuri:
| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

Omule, fii barbat. Nu o lasa sa te trateze asa. Eu in locul tau o lasam de mult, 4 luni de relatie e o nimica toata. E plina lumea de fete, da-i papucii, trateaz-o cu indiferenta si ai sa vezi ca o sa devina ea obsedata de tine.

| elyteiubeste a răspuns:

Vorbeste cu ea!
lamuri-ti lucrurile intre voi!
conversatia e raspunsul, nu parasitul!
apoi, o sa stii ce ai de facut, dar trebuie sa vorbiti si sa va ascultati!
asta e sfatul meu, sper ca te-a ajutat!
mult succes, sper sa faci ce trebuie!

| iAngel explică (pentru elyteiubeste):

Daca ii spun toate chestiile astea si ca a vorbit cu fata aia la telefon o sa zica ca de unde stiu etc,o sa ii spun nu este nicio problema din partea mea, dar pe urma poate imi spune si ce te intereseaza sau poate imi spune mai bine o terminam, o sa ma simt naspa.ca nu vreau sa o pierd, dar ma face sa sufar

| Marin_Samson_1966 a răspuns:

Trimiteo la magazin alta

| stormer a răspuns:

Pai o sa te simti bine daca dupa putin timp te vei cupla cu alt cineva dar gandeste-te de 2 ori inainte sa spui ceva adica cand te vei desparti trebuie sa iti formezi dinainte ce vei spune gen:Nu este vina ta, ci a mea... tu mai intai gandeste-te daca ea este:1 desteapta, 2cu capul pe umeri si dupa daca este frumoasa, ca sa stii ce pierzi, pai eu de cate ori m-am despartit a 2a zi nu m-am simtit rau, ba chiar simteam ca mi-am luat o piatra de pe inima...tu cum crezi ca o sa te simti?

| Rocsyyy a răspuns:

Păi nu ar trebui să te superi prea tare pe acest motiv, poate prietena ei avea ceva important să îi zică

| Tyty_Anton_1993 a răspuns:

Te vei simti ca dracu daca te lasa ea prima te asigur, daca o vezi ca continua asa las-o tu si o sa fie multm ai binewinking