| KeepCalm a întrebat:

Iubitul prietenei mele se crede prea stapan pe situatie cand " o fac " fara prezervativ, stiind ca ea nu ia anticonceptionale. De unde pot face rost de un test de sarcina pozitiv real sau un fake?happy Vrea sa il faca sa isi schimbe parerea despre riscurile la care o expunebig grin

Răspuns Câştigător
| Азбука a răspuns:

Daca tot esti asa interesata de viata intima a prietenei tale, convoaca-i intr-o sedinta, cearta-i, da-le ceva sfaturi, eventual trage-le si cate-o palma, si probabil vor lua aminte ca trebuie musai sa se protejeze, doar pentru ca asa consideri tu ca trebuie.
Bineinteles, in cazul in care amica ta nu-si doreste o sarcina, trebuie sa isi ia ceva masuri de protectie, altfel... e strict problema ei/lor.
Testul de sarcina, asa cum ti-au spus si ceilalti utilizatori, se cumpara din farmacie. Ma intreb totusi, la ce-i foloseste iubitului prietenei tale acel test, ori eu am inteles fix aiurea laughing

11 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Cam confuz enuntul! Testul...de la farmacie!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Despre asemenea lucruri nu se fac glume. Cred ca iubitul prietenei tale nu o respecta indeajuns. Stiind ce rezultat poate avea sexul neprotejat, ma duce gandul ca este egoist. Se gandeste doar la placerea lui, nu la consecintele acestei alegeri de a face sex neprotejat. Pentru a-l determina sa foloseasca prezervative, ar fi necesara o discutie intre cei doi, o discutie serioasa, in care ea trebuie sa-i arate ce se poate intampla ...nu ca n-ar sti, dar sa-l constientizeze, sa-si asume riscurile! Daca nu-i place cu prezervativ (motivatia lui), prietena ta poate face teste hormonale la doctorul ginecolog si sa i se prescrie anticonceptionalele potrivite pentru ea, dar in nici un caz sa nu mai continue sa faca sex fara prezervativ sau sa ia anticonceptionale.

| anaid a răspuns:

Pai nu te`ai gandit ca poate nu iti trebuie un test de sarcina folosit? Poate iti face o surpriza si va avea un copilashappy
Orice e posibilhappy
Dar pana la urma e viata ei tu ti-ai facut datoria de prietena si ai avertizat`o dar cred ca acum este cazul sa nu te mai bagihappy

| anaid a răspuns:

Pai daca ea te-a rugat sa faci lucrul asta atunci cea care nu are minte e ealaughing
pai frate daca eu nu vreau sa fac sex neprotejat nu fac! In fond chiar daca e prietenul meu si il iubesc nu ma poate obliga sa fac ceva ce eu nu vreau doar din simplu fapt ca asa ii veni lui...nu sta el in fiecare luna cu stresul"oare sunt insarcinata?"
Nu trebuie sa ii demonstreze nimic trebuie doar sa faca ceea ce vrea nu se poate lasa condusa de iubitul ei oricat de mult il iubeste!

Răspuns utilizator avertizat
| KeepCalm explică:

Ea m-a rugat sa fac lucrul astahappy

| thealchemist a răspuns:

In loc de santaj emotional poate ar fi mai eficient sa-l oblige? in loc de no sex sunt sigur ca va prefera prezervativul. sa faci sex neprotejat o singura data e de ajuns ca sa-ti distruga viata, iar a pacali pe cineva prin trucuri dureaza.

| butterfly energy a răspuns:

In primul rand ar trebui sa constientizezi tu ca asta-i stict problema lor! Daca vrei sa faci un bine, vorbeste cu prietena ta si convinge-o sa mergeti la un medic specialist sa-i prescrie niste anticonceptionale. Daca o fac cu prezervativ sau fara, nu este problema ta si cu atat mai putin sa ii atragi tu atentia iubitului ei! Se va simti jignita.lucrurile astea necesita discretie. ai grija de prietena ta

take care

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti lua de la farmacie unu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, si vrei sa ii faci sa creada ca e gravida? inteligent. o sa-i bagi in boala pe amandoi oh go on vezi-ti de ale tale.

| Madalinutza_1398 a răspuns:

Oameni buni se refera la un test de sarcina pozitiv si asa ceva nu se gaseste in farmacie din cate stiu eubig grin
si din ce am inteles doriti sa-l faceti pe iubitul prietenei tale sa creada ca e insarcinata nu?
nu prea stiu de unde ai putea face rost de un asemenea test... poate de la o cunostinta de-a voastra care e insarcinata
dar ganditi-va inainte de a face asta deoarece nu stiu ce fel de persoana e iubitul si s-ar putea suparatongue
bafta:*