| Just a kid a întrebat:

Km sa fac sa nu ma mai gandesc mereu ce face? km sa fac sa nu mai imi vina mereu sa il sun sau sa ii dau msg.simt ca sunt dependenta de el/telefon.nu mai rezist asa. vreau sa am puterea sa nu il mai sun sa nu ii mai dau mesaj DELOC sa sune doar el. da nu pot.ma enervez daca trece mai mult de o ora si nu suna si incep eu sa sun si sa sun si uneori ma enervez eu pe mine.de ce e asa greu sa lupti cu tine insuti?crying

12 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Parerea mea nimeni nu se poate impotrivi iubirii. Zic bine?

| nobody_9468 a răspuns:

Cunosc senzatia, doar ca nu atat de intenshee hee
Ai putina demnitate! Daca ii pasa de tine te suna, te cauta si te gaseste el.Gandeste'te putin, daca el e cu gasca si tu il suni mereu ce vor zice prietenii lui, adica"ca mha, da asta e fraiera" sau ma rog...comentarii asemanatoarewinking.
Trebuie sa ai vointa, daca intr-o zi{D-ne fereste} te desparti de el, ce vei face?
"Daca le dai prea multa atentie esti o zdreanta, ia atitudine fetito si scuipa-i in fata!", Ok nu e si cazul tau doar ca am tinut neaparat sa scriu astawinking

Bafta.

| Lorelai a răspuns:

Nu cumva te simti dependenta de el tocmai pentru ca el e mai indiferent? Esti o fata deosebita care merita atentie(multa)din partea unui baiat. scuza-ma ca iti zic dar si tu l-ai invatat asa, ele e obisnuit sa il cauti tu mereu. Incearca sa te schimbi, vei fi mai fericita cand vei primi toata atentia de care ai nevoie din partea unui baiat. Cum il inveti asa il aibig grin

| EUSIATIT a răspuns:

Se pare ca ai devenit prea posesiva sau dependenta de el. nu l mai sufoca ca l vei pierde. lasa i libertate. Daca el vrea sa te sune daca nu. asteapta fa-ti singura de lucru si nu te mai gindi [ce virsta ai? poate ca este primul prieten? sau.

| pisicutsa a răspuns:

Acest anonim cred că e totuşi băiat, dacă te sfătuie să'i dai libertate, fata nu ţi'ar sfătui aşa ceva... se întîmplă aşa ceva la fete, dacă te irită faptul că'l suni tu, înseamnă că deacum începi să te controlezi. Asta e un mare progres pentru o fată. Da, de analizat faptul e una, dar să nu o faci e mai greu.
De obicei fata îşi gaseşti preocupări în timp, ca şi cum uită de el pe un timp scurt.
Ia încearcă altă dată să te abţii şi să nu-l suni tu, şi el se va mira şi te va suna, să vezi ce e deplăcut faptul acesta, apoi asta va intra în obişnuinţă. Succes

| Mirela a răspuns:

Lasa-i libertate straight face nu-l stresa asa ca o sa regreti mult dupa aceea, ce faci tu acum tongue. Iesi in oras happy fara telefon >big grin

| Lilik a răspuns:

laughing curat in camera de cand nu ai mai facut?

| ♫♥laurik♥♫ a răspuns:

Incearca sa iti distragi atentia! De ex: mergi la mall cu prietenele, mergi la un film sau alte activitati care sa iti distraga atentia! dar faci toate activitatile fara a lua si telefonul cu tine! sper ca te-am ajutat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este greu doar ca tu il sufoci... fato niciun baiat intreg nu te va suna din 5 in 5 minute adica nu crezi ca vrei mai mult? traieste-ti viata si mai da-i niste libertate sau s-ar putea asta daca nu s-a intamplat deja, sa te considere o obsedata care nu poate trai fara el si iti spun eu ca pe baiati asta ii plictiseste si ii face sa-si bata joc de fetele de acest fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie, prietenul meu tot la fel facea nu il mai multumea nimic in fiecare seara vroia sa stea afara cu baietii pana dimineata iar eu trebuia sal astept sau sa accept pentru ca la el era normal ne certam el pleca si se intorcea ca si cum nu s-a intamplat nimic iar eu sufeream si ma intrebam doar dc mi se intampla mie asta? eu fara el nu ieseam nicunde intotdeauna stia ce fac sau unde merg pana la urma mi-am luat inima in dinti si am zis gata. dar el insista sa ma caute imi trimitea msg ca nu poate trai fara mine iar am luat-o de la inceput si nu am rezolvat nimic comportamenutl lui nu s-a schimbat asa ca nu se merita fi mai dura cu el si inceraca sa sai explici ce te deranjeaza daca vezi ca nu merge lasa-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orce ai face nu poti sa nu te mai gandesty la el si credetyma asa e vb serios.yubyrea tooot yubyre ramane

| KJSDFNEKRGNEJGR a răspuns:

Plangi,descarcate,,asta e normal, din pacate nu ai ce face,, a doua zi o sa fii mai bine si lasa, l ca o sa te caute singur cand o sa, ti duca lipsa.degeaba iesii tu in oras cum zic alte fete,, o sa te apuce plansul pe drum...