| und3c3ive a întrebat:

L-ati ierta daca v-ar insela?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu ce sa zic... m-a inselat mai demult si l-am iertat pentru ca l-am iubit enorm si il iubesc si nu am vrut sa il pierd. El mi-a recunoscut ca daca nu, nu aflam eu niciodata; de atunci nu am mai aflat nimic, asta a fost acu un ansad. Oricine mai greseste si merita o sansa dar unii daca vede ca ii ierit repeta greseala, altii in schimb apreciaza persoana iubita si nu o mai insala, depinde de persoana.
M-am simtit foarte aiurea si tradata, dar am avut puterea sa il iert din iubire; ca ma gandesc ca daca cumva i-as gresi, desi nu cred ca s-ar intampla, dar daca cumva s-ar intampla, as dori sa fiu iertata, e bine sa ierti dar nu la nesfarsit sa te ia de fraiera, o data si daca nu invata atunci mai bine renunti decat sa suferi mai mult.
Eu mereu am gandit asa:iert dar nu uit niciodata!

13 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Nu. sunt genul care daca este inselata nu iarta niciodata deoarece sunt de parerea ca daca te-a inselat o data te inseala si a 2 si a 3 a oara si te ia de fraiera... poate sa ma roge cat vrea ca tot nu-l iert... o data ce sunt ranita numai il ierttongue

| kidulinha a răspuns:

Nu e adevarat ca daca il iubesti/o iubesti nu inseli. E pur si simplu nevoia de ceva nou.
O data as ierta, dar doar o data. Mi s-a intamplat, am iertat a fost frumos inca 5 luni dar s-a terminat. Ghinion.
Dar m-a inselat doar o data si i-a parut rau d-aia l-am iertat. tongue

| Ana a răspuns:

Nu l-as ierta, pentru ca daca m-ar iubi nu m-ar insela niciodata, din moment ce ma inseala inseamna ca eu numai contez pentru el, ca nu-i mai place de mine, deci in concluzie n-ar mai merita nicio sansa, parerea mea.

| Seline a răspuns:

Categoric NU.

| StillMissYou a răspuns:

Da o data las erta. dar daca sal ert trebu sa fie cauza!

| francesca a răspuns:

Il iubesc destul de mult si cred ca l-as ierta. dar nu vom mai avea o relatie "sanatoasa". dispare increderea, vor fi mai multe certuri si categoric va fi si un final.

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Cred ca fiecare merita o a doua sansawinking

| und3c3ive explică:

Daca te-ar rasplati cu ce?

| und3c3ive explică:

Hei hei. pe mine nu m-a inselat nimeni.slava Domnului! Am pus intrebarea doar sa fac un sondaj. Cam cat la suta dau a 2a sansa.Cat la suta dau a 3a sansa. si cate nu happy Si daca au regretat ca au dat alta sansahappy

| Licurici_4986 a răspuns:

Nimeni nu merita a 2a sansa. trebuia sa se gandeasca de 2 ori inainte sa o faca! eu am o fetita si tot m-am desparit! am aflat ca sotia ma insela ...asa ca niciodata n as face asa ceva! sa iert!

| svetik_1208 a răspuns:

Buna.nu stiu ce sa spun daca il iubesti enorm ar fi bine sai mai dai a 2 sansa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las ierta daca mar rasplati cu...

| Bianca_9263 a răspuns:

Pai da, daca il iubesti mult.happy