| bybysss a întrebat:

Fetelor,v-ati ierta iubitul daca var insela?

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu l-as ierta si daca o face s o faca asa incat nici macar sa banuiesc ca m-ar insela

| elyssa20 a răspuns:

Normal,mortilor li se iarta totul nu?

| DeeaMarry a răspuns:

Nu, daca aflu de la altcineva.
Daca aflu de la el s-ar putea sa il iert.

| Criiistinutsa a răspuns:

Sincera sa fiu, nu!
Oricat de mult l-as iubi, nu i-as oferi a doua sansa.
Daca ii ofer a doua sansa ma va insela din nou, cum a putut-o face prima data, o va putea face si a2a oara, crezand ca-l voi ierta la nesfarsit.
Daca tu esti in aceasta postura, gandeste-te bine si nu asculta ce spunem noi aici pentru ca noi nu stim de cat timp sunteti impreuna sau alte detalii.
Tu il cunosti si tu esti stapana pe propria decizie!
Succes!
Funda?big grin

| Laya a răspuns:

Nu as putea ierta lucrul asta. Se presupune ca ma iubeste, atunci de ce are nevoie de alta? Daca se intampla o data, cine ma poate asigura ca nu se va intampla si a 2-a oara?!
Oricat de mult m-ar durea nu cred ca l-as putea ierta...

| swagMeOutBitch a răspuns:

Cate raspunsuri de ''nu''.dar daca il iubesti atat de mult incat chiar nu mai conteaza k te-a inselat si treci peste?sad

| CherryLove a răspuns (pentru swagMeOutBitch):

E un lucru mare sa ai puterea sa ierti dar nu ierti fapta ci ierti din egoism ca simti ca nu poti trai fara el. iertarea este o a doua sansa, dar de unde stii ca o merita? el te-ar ierta daca ai face-o? Unui barbat care iubeste nu ii sta in fire sa insele si asta daca vorbim de iubirea adevarata nu de iubirea superficiala des intalnita in cuplurile din ziua de azi. Eu cred ca atunci cand afli ca te inseala nu mai ai puterea de a ierta pe care crezi ca o detii in momentul de fata sau care crezi ca o vei poseda cand acel lucru s-ar intampla.

In final tine de fiecare ce decide daca iarta sau daca rupe relatia. In fond oamenii stau din nevoi unii cu alti ca e vorba de bani de bunuri materiale ( masini case haine bijuterii etc ) sau de s*x. Daca o femeie este neajutorata si barbatul o intretine si o mai si inseala ea o sa-l ierte evident pentru ca e sursa existentei ei.

Femeile nu iarta din dragoste.

| Elvina a răspuns:

Nu. Eu l-as bate, as tipa, m-as razbuna.

| xBya a răspuns:

Daca ar fi cu cineva pe care ar putea iubi, atunci nu. Daca l-a luat valul si a facut`o cu una la care stiu ca nu tine, probabil ca da.

| Dianaㄨ a răspuns:

Am trecut prin asta.
Se trece foarte greu, dar depinde de multi factori: dragostea voastra, motivul pentru care a facut-o [ ce i-a lispit la tine, curiozitate, etc], timpul petrecut impreuna, comunicarea dintre voi, etc.
Eu am putut trece peste, insa sa fii sigura ca nu va mai fi la fel. Iti amintesti si te doare un timp, ajungi sa-i reprosezi la certuri, dar cu timpul trece usor-usor daca exista dragoste. DOAR DACA EXISTA.
Si eu spuneam ca nu, nu l-as ierta niciodata, dar nu e deloc asa. Il ierti pentru ca il iubesti si il vezi ca-i pare rau, daca ii pare.

Multa bafta, te pup!

| LaNaibaa a răspuns:

Sincera sa fiu. nu.

| AlbaAura a răspuns:

NU! Inseamna ca nu ma merita.Cand iubesti cu adevarat nu exista jumatati de masura in acest sens.Macar iubirea sa mai fie adevarata in lumea asta mizera.

| Alishia a răspuns:

Nu.

| yumary a răspuns:

Nu, depinte si cu cine daca ma inseala cu una din prietenele mele nu daca ma inseala cu cineva necunoscut ..tot nu laughing

| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Nu...Daca te-ar fi iubit nu ar mai fi existat `alta` sad

| VrajitoareaIntunecata a răspuns:

Depinde de situatie. Daca e vorba de casatorie si ma inseala, da il iert. Daca avem doar o relatie, categoric nu!

| alee3333 a răspuns:

Stii, daca te-ar iubi infiferent de defecte nu te-ar insele, asta inseamna ca nu se simte bine in preajma ta si ca trebuie sa scapi de e fiindca nu insemni nimic pentru el. Lasa-l. Succes :*

| sweetpaulaocean a răspuns:

Doar daca as obtine ceva in schimb dupa care l-as parasi eu sa se simta el prost