| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

La 14 ani e normal sa am/sa nu am prieten?
Eu am avut dar pe'ascuns si-mi pare rau ca nu i'am spus macar mamei mele. Tata ar zice "NU" cu sigurantsa.
Aaa, si inca o intrebare.Cum poate o fetita de 12 ani sa aiba prieten?
Prietena verishoarei mele are varsta asta si are al 2'lea prieten.Parintii ei stiu si n'au zis nimic. Ea nu e curva sa zici, dar, e prea mica.
Voi ce credeti?
Mersi!

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu voi fi tata in curand, iar daca voi avea o fata cred ca stiu ce as vorbi cu ea despre asta de acum. Tie trebuie sa nu-ti fie frica, si sa te duci sa-l intrebi pe tatal tau daca te lase sa iesi cu cutare la discoteca sau in alta parte. Normal ar fi din partea lui sa-ti acorde o anumita libertate, ca doar nu se asteapta sa nu te intalnesti cu nici un baiat pana te mariti. Tot el insa trebuie sa-ti impuna si anumite limite iar tu trebuie sa respecti asta.
Sper sa va mearga totul bine, paa

| lyrics a răspuns:

Dragostea e diferita de la o varsta la alta.
pentru prietena asta a ta de 12 ani poate ca baiatul asta e important tongue

| Asiryx a răspuns:

E normal mai ales la varsta asta tongue acum incep sa curga relatiile... si in legatura cu prietena verisoarei tale acum depinde de personalitatea fiecarei fete :una poate sa aiba de la 11 ani si una poate sa ai prima relatie la 16 ani

| Tufuu24 a răspuns:

Bunahappy. Pai nu are nimic nici la 14 nici la 12. Atata timp cat relatiile sunt bazate pe ceva stabil si sunt unele din ele copilarii e ok, dar, e important poate la 14 nu cadeti si voi in plasa baietilor mai mari hai sa trecem la pasul urmator. Nu are nimic sa ai un ikubit atata timp cat exista limitele. Sper ca te-am ajutat. XOXO.

Tuff.

| Gosh. a răspuns:

Hey!
Uite eu am 15 ani si n-am avut niciun prieten pana acum. Am primit o multime de "oferte", dar sincer am pus mereu scoala pe locul 1. Exista mult mai mult timp mai incolo.

Si oricum, o relatie implica multe sacrificii si schimbari in viata ta, schimbari care zic eu nu ti le permiti.

Deci nu, nu mi se pare ciudat sa NU ai un prieten la 14 ani!

Iar in legatura cu verisoara ta...las-o. Poate pur si simplu vrea sa se simta si ea superioara. Si oricum, e alegerea ei, nu?

big grin

| andrei a răspuns:

Ma crezi ca eu a idnata 16 si tot singurel?

| nuamPleaca a răspuns:

Hahahhahha kostika sunt pe jos laughing)
Cu ce sa-ti incepi ma tu viata sexuala? cu 6cm?

| dasda a răspuns:

Nu este nici o tragedie sa ai un prieten la 12 ani. Eu, primul prieten l-am avut la 10.Mama stia, si nu a zis nimic.

| KostikaFaraFriKa a răspuns:

Da ...De ce nu? Eu puteam sa'mi pierd virginitatea la 11 ani adica acum un an.si am avut 4 prietene pana acum. Si m-am sarut excitant cu elesmugsmugsmugIncearca si tu sa vezi ce bine e... ce bine te simti

| KostikaFaraFriKa a răspuns:

Inker fitar curu al dracu! Tu o ai acum de 2cm ca o am minim de 10cm 12cm maximtongue fitar curu al dracu... Du'te frate cu aia a ta de 2cm

| ♫ Zย ς ķ α ♫™ a răspuns:

Stiu si eu o fata de 12 ani care a avut un prieten de 17winking deci fiecare isi gaseste prieten/a cand vreawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi pe la 12 ani nu-i asa o tragedie sa ai un prieten sa te saruti cu el dar depinde ce fel de parinti sunt ai mei am avut prietena la 10 ani si nu mi-au facut nimic mau intrebat doar cati ani are si cum o cheama laughingE poate o sa-ti dea voie pe la 15 sau nu sh depinde team zis parinti poate-s mai severi mai asa... dar cred ca ar trebui sa ai o discutie cu tatal tau despre acest lucru sai spui ca vrei sa ai un prieten ETC ETC.BFT:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti mic e doar o joaca cu prietenia. eu zic ca e normal. dragostea este peste tot. E normal tot timpul sa ai un prieten. iar daca nu ai. asta e nu ai noroc in dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza varsta daca te simti atras de persoana respectiva...

| reghenimia a răspuns:

Consider ca e normal sa ai prieten la 14 ani si nu vad de ce nu ar fi parintii tai de acord. Pana la urma nu e neaparat ca si cand v-ati culca impreuna, ci doar niste pupaceli si in special socializare cu sexul opus. Ar trebui sa fii cat mai deschisa cu baietii, ei apreciaza asta. In felul asta cu siguranta vei avea prieten in curand. Cat despre fata de 12 ani, da, chiar si in calsa a 6-a e in regula sa ai un iubit.

| Mihai201200 a răspuns:

Nu trebuie sa fii ingrijorata...vei avea si prieteni...nu conteaza cati prieteni ai avut ci cati au ramas merit funda?big grin

| Toma_Vlad_1996 a răspuns:

Eu am 12 ani sunt baiat si am avut o prietena la 11 ani