| anonim_4396 a întrebat:

La 14 ani fara doua luni am avut primul meu prieten, el avea 15 jumate. L-am placut de mult timp si cand nu ma asteptam, el mi-a cerut sa fim impreuna. Am acceptat, dar nu din prima, fireste. Dupa o luna, m-am indragostit nebuneste de el, ma simteam in al 9-lea cer cum se spune. Dupa ceva luni de relatie, timp in care am considerat ca el ma iubeste pentru ca mi-a aratat intr-un fel, l-am lasat "sa ma atinga" pe sani (asta s-a intamplat foarte greu, pentru ca nu am fost de acord din prima dar am facut asta doar ca sa-i demonstrez ca si eu il iubesc; nu mi-a spus el s-o fac ca sa-i demonstrez, asa am simtit eu atunci). Pana la urma s-a ajuns ca el sa-mi "sarute" sfarcurile si n-am mai avut cum sa-l opresc pentru ca am simtit o placere pe care n-am mai simtit-o in viata mea iar el era baiatul pe care-l iubeam. Eram mai mica si atat de indragostita incat imi imaginam ca viata mea o sa se sfarseasca cu el, chiar o sa ne casatorim. laughing Acest "incident" s-a mai intmaplat de vreo 4 ori pana sa-mi dau seama ca nu e bine deloc ce faceam. Cand mi-am dat seama el mi-a promis ca nu mai incearca sa repete asta niciodata daca ma face sa ma simt vinovata. Ne-am continuat relatia pana am ajuns la 10 luni. Acum au trecut 3 luni de cand noi nu mai suntem impreuna (inca avem sentimente unul pentru celalalt, dar ne certam din nimicuri si am ales sa-i punem capat). In acest timp am mai incercat sa mai dam o sansa relatiei noastre dar nu functiona mai mult de o saptamana. Intrebarea mea este: e chiar atat de iesit din comun ceea ce s-a intamplat intre noi (atingerile). Poate sa fie cinsiderata o scuza faptul ca l-am iubit si el pe mine? Ceea ce s-a intamplat pe-atunci ma urmareste mereu, ma simt foarte jenata pentru ca ma cunosc si asta nu-s eu, nu ma "daruiesc" baietilor sad Abia pot sa dorm gandindu-ma la ce-am permis.sad Pot fi considerata o "usuratica"? Va rog, spuneti-mi parerea voastra, sincera. Va multumesc din suflet ca ati avut atata rabdare sa cititi tot. Fundita, clar!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iubire adolescentina fara atingerea si sarutarea sfarcurilor (si nu numai), nu se poate. Iata de ce la 14 ani este prea devreme pentru asemenea jocuri.

| SkyPilot a răspuns:

Daca v-ati iubit nu e nimic rau in ce ati facut. Pastreaza totul ca pe o amintire frumoasa, nu ca pe un pacat care sa te urmareasca toata viata.

| Dora_Mark_1997 a răspuns:

Lasa trecutul! Incearca sa fi si tu putin mai intelegatoare, poate veti putea sa aveti o viata lunga impreuna happy zi si la el sa incerce sa nu faca chesti din astea,