| thekida14 a întrebat:

Hello TPU, am nevoie de ajutorul vostru. Am ajuns sa iubesc, prima iubire. Pana acum imi placea doar, dar acum simt ca il iubesc. Suntem prieteni de foarte mult timp, cei mai buni pot spune. Vorbim in fiecare zi, radem. Am foarte mare incredere in el si el in mine. Imi place de el de un an jumate. Avem foarte multe amintiri impreuna. Acum cateva luni ne-am sarutat, iar dupa ne-am comportat ca si cum nu s-a intamplat nimic ( el s-a comportat asa ). Dupa asta incerca sa ma sarute, doar incerca. Nu e ca si cum eu nu l-as fi lasat. Iar dupa toate astea nu am mai vorbit o perioada lunga de timp. Acum iar a inceput sa vorbeasca (,) ca atunci cu mine. Eu chiar vreau sa fim impreuna si toata lumea spune ca lui ii place de mine. Dar eu nu stiu ce sa fac. Un sfat, ceva?

Va multumesc! ( fara raspunsuri urate, nu toti treceti prin asta )

Răspuns Câştigător
| sophieLY a răspuns:

Poti sa ii spui ce simti pentru el, sau poti sa o faci ca si cum ai spune o gluma, si eu fac asta foarte des. Dar spune-o in fata, pentru a-i vedea reactia, oricat de greu ti-ar fi, crede-ma ca e mult mai bine asa.
Cu placere :*.

3 răspunsuri:
| sophieLY a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult cu el, sa redeveniti prieteni, iar apoi totul va merge de la sine. Fa tot felul de glume de gen "ce bine ne sta impreuna" si iti vei da seama daca te place sau nu.
Bafta happy!

| thekida14 explică (pentru sophieLY):

Suntem prieteni, chiar foarte apropiati. Si am incercat cu " ce bine ne sta impreuna " si el face astfel de glume. Multumesc :*!

| sophieLY a răspuns (pentru sophieLY):

Multumesc de fundita :*!

| sophieLY a răspuns (pentru thekida14):

Poti sa ii spui ce simti pentru el, sau poti sa o faci ca si cum ai spune o gluma, si eu fac asta foarte des. Dar spune-o in fata, pentru a-i vedea reactia, oricat de greu ti-ar fi, crede-ma ca e mult mai bine asa.
Cu placere :*.