| ralu70 a întrebat:

La 4 zile de la menstruatie am observat o secretie maronie. nu am avut relatii neprotejate, ultimul fiind cu 10 zile inaintea menstruatiei. ma sint destul de rau, ma dor avarele, spatele, capul si am stari de greata. oare e o sarcina? am facut un test imediat dupa trcerea menstrei si a iesi negativ.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia a fost regulata si complet normala, probabil nu este sarcina, ci o dereglare hormonala grava. Din pacate, nu e o veste buna (cum ar fi un copil) ci o veste prosta: esti bolnava si ai nevoie de cosnult ginecologic urgent si de inceperea investigatiilor. Cu toate simptomele pe care le ai, s-ar putea sa fie ceva greu de tratat, asa ca iti sugerez sa mergi la un ginecolog foarte bun, intr-un oras mare si care are posibilitatea sa te interneze pentru investigatii. Totusi, in dimineata consultatiei, mai fa-ti un test de sarcina pentru certitudine, fiindca nu poti exclude 100% o sarcina, deocamdata.

| Nextone a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, cred ca ai alte probleme de santatate poate esti racita la ovare sau ai chist ovarian multe sunt posibile. Cel mai simplu mod de a afla este sa meri la ginecolog si sa vezi care este problema nu lasa timpul sa treaca sa nu se agraveze situatia.BAFTAhappy

| dragutza_1869 a răspuns:

E probabil sa fie din cauza racelii.si ink ceva eu stiu ca citeva zile dupa menstruatie tot iti mai vine ceva maroniu.ink tot murdariile ei.

| gabriela93 a răspuns:

Fugi repede la ginecolog:-s