| gianinutza007 a întrebat:

La cate luni este insemnata o gravida?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Ok, pana la urma am inteles. cum a zis si alexam femeia nu mai are ciclu ci doar o scurgere de culuoare maronie sau rozalie. asta se intampla chiar in perioada cand trebuia sa-ti vina ciclul si te poate tine de la cateva zile pana la o luna.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam in perioada in care ar trebui sa ii vina menstruatia, adica intre 3 si 4 saptamani de la conceptie.

Abh
| Abh a răspuns:

Gravidele nu au voie sa sangereze in timpul sarcinii. Orice sangerare trebuie sa duca gravida la medic.

| MikyMi a răspuns:

Gravidele pot avea ciclu peste sarcina pana la 4 luni, nefiind ceva rau. o spun din surse foarte sigure.

| EUSIATIT a răspuns:

NU am inteles intrebarea Poate vrei sa stii cind potoate spune medicul ca esti insarcinata? Medicul poate sp cam la 6 saptamini mai sigur. sau poate nu asta ai vrut sa afli. MAi pune o data intrebarea dar cu inteles...

| cotzobel a răspuns:

Poate te referi la o menstra peste sarcina, dar asta nu inseamna ca e insemnata...are menstra aia deorece, are probleme cu sarcina. dar acum, ce ne facem daca a scos pata cu Vanish? laughing

| alexam a răspuns:

Cum adica insemnata? vrei sa intrebi in a cata luna de sarcina te numesti asa? din prima secunda, de la conceptie!

| alexam a răspuns:

FEMEIA cand ramane insarcinata NU mai are ciclu decat dupa nastere, adica dupa mai bine de 9 luni. N-am mai auzit niciodata de ce spui tu, cu pata asta. si am 26 de ani... laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Lavy_5946 a răspuns:

Femeia are mereu ciclu! chiar daca e insarcinata sau nu. pentru ca ciclu este perioada din momentuul in care ai prima mesntruatie si pana la menopauza! menstruatie= scurgere de sange! deci femeia are ciclu pe timpul sarcinii dar nu are menstruatie! tongue