| cotzobello a întrebat:

La 31 de zile de la contactul sexual testul de sarcina e sau nu concludent?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

E foarte concludent.

| lyrics a răspuns:

Dap
testul se face la 21 de zile dupa ultimul contact sexual neprotejat, de preferat cu prima urina de dimineata, sau la 7 zile de la intarzierea menstrei

| Crisu_7532 a răspuns:

Este concludent. Totusi, pentru ca nu sunt 100% eficiente si exista si posibilitatea unui raspuns "fals negativ" eu iti recomand sa-ti cumperi 2 teste de sarcina de la 2 firme diferite si sa le faci pe amandoua, preferabil cu urina de dimineata pentru a fi rezultatul cat mai concludent. Iti recomand sa faci testele cat mai repede pentru ca daca Doamne-fereste esti insarcinata, esti deja in a 4a saptamana de sarcina. Iar avorturile se fac pana la maxim 12 saptamani desi ideal ar fi sa fie facute cat mai devreme. Succes.

| pisioi a răspuns:

Este concludent