| iubita_7611 a întrebat:

La ce varsta ati facut prima data sex?
mie mi-se pare o prostie sa faci prima data in noaptea nuntii. oare mai exista fete care fac in noaptea nuntii prima data?
voi ce credeti despre asta?
funda love struck

Răspuns Câştigător
| protos87 a răspuns:

Deeeeci. La 23 ani, partea cu noaptea nuntii e prostie pentru ca la romani petrecerea e noapte si duraza pana in zori. Referitor la asta, prima data pentru amandoi a fost dupa ce ne-am casatorit, dupa o adolescenta traita impreuna. Nu regret absolut deloc decizia! Cred ca a fost cununa iubirii noastre, un sentiment extrem de placut de implinire si multumire sufleteasca! Nu regret nicio clipa ca a fost asa! Suntem casatoriti de ceva vreme si ne iubim "ca-n prima zi". Pot spune ca sunt un adept al abstinentei pana la casatorie, astfel iubirea si ulterior casnicia capata o alta savoare si o alta dimensiune. Chiar traiesc asta si acum! Mult noroc!

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

E si nu e prostie.Mai suntl de fete, mai ales cele religioase. Pentru spirit e bine, dar s-ar putea sa apara incompatibilitati sexuale si e grav.

| cristi202 a răspuns:

E "beton" sa o faci abia in noaptea nuntii. Asta inseamna ca te-ai pastrat doar pentru el (ea). Si nu exista lucru mai minunat decit acesta, pentru ca aceasta inseamna ca sti sa te apreciezi si sa apreciezi pe cel caruia i te daruiesti pe deplin.
Crezi ca e o prostie ca eu am facut-o abia in noaptea nuntii? Eu nu cred. Stiu ce simt fata de sotia mea, si stiu ce simte ea fata de mine, si stiu si cit de multe regrete au avut unii care au inceput viata sexuala inainte de noaptea nuntii.

| Alinaga a răspuns:

Eu nu am facut o in noaptea nuntii si imi pare rau si nu cred ca e o prostie ci o dovada de iubire de puritate sinceritate si demnitate

| nighter a răspuns:

16 ani, u?tongue

| dydyyyy a răspuns:

Eu zic ca inainte de casatorie cel mai bine ar fi sa stai un timp cu acea pers langa tine, sa locuiti in acceasi casa ca sa vezi daca intr-adevar va potriviti sau nu ca sa nu ajungemi apoi la divorturi si alte alea...in tot timpu asta, stant cu cineva cativa ani automat faci si altceva decat sa dormi sa mananci si sa vorbesti...deci numai e ca pe vremea lu mamaia cand jucai camasawinking

| ania a răspuns:

In dimineata de dupa nunta, la 23, sotul avand 24. A fost prima data pentru amandoi. A fost fantastic sentimentul ca in sfarsit poti sa te bucuri de momentul la care ai visat atatia ani, cu persoana care s-a pastrat pentru tine si care ti s-a dedicat numai tie pentru restul vietii, in fata tuturor, care si-a asumat sa te protejeze, sa fie tatal copiilor tai, fara agende ascunse, fara firici, fara fantasmele unor trairi similare. A meritat din plin.

| RUMBURAK a răspuns:

Nu cred ca e o prostie sa astepti noaptea nunti. Dar sunt constient ca in vremurile astea fetele cand au trecut de tabla inmultiri si de gramatica limbi romane le este greu sa-si mai tina chiloti pe ele.Deci sfatul meu este o cale de mijloc.Cu cat o fata se apreciaza mai mult si are o demnitate mai mare sta capra la cati mai putini.Care oricum in proportie de 99% o vor folosi, rani si uita.Inevitabil.

| dorincosti a răspuns:

Religios vorbind nu este nici o prostie! Este scris in biblie ca doar cu sotul tau tb sa o "faci" deci se intelege ca dupa casatorie! Dar spiritul de turma e mare! [Sa nu mai spun ca este permis doar cu o singura persoana!] Si se mai spune ca Romania e o tara crestina!

| aumih16 a răspuns:

Acum numai este important! cand faci sex dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| alinukkka a răspuns:

Evident ca exista. Nu toate fetele sunt niste curve care de abia ajteapta sa faca sex.PA