| RAY a întrebat:

Cine credeti ca are sanse mai mari sa insele, o fata care a experimentat sexul cu mai multi sau o fata virgina care dupa nunta a facut sex in noaptea nuntii, avand un singur partener?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambele. Din diferite motive.

| Plato a răspuns:

Nu cred ca are legatura.

| Justme1997 a răspuns:

Cred ca șansele sunt cam la fel. Nu contează cu cati a facut sex pana atunci daca ii sta in fire sa insele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virgina are sanse mult mari sa insele. Fiecare are nevoie sa experimenteze, daca nu o face la momentul potrivit o s-o facã dupã.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Si baietii inseala nu doar femeile.

Tindeam sa inclin spre prima varianta dar dupa mi-am dat seama ca si femeile maritate daca nu se impac cu sotul lor cauta imediat sa se duca la altii si sunt probabil foarte multi oameni insurati care fac asta.

| 2EXA a răspuns:

Aici nu cred ca este vorba despre "Care este mai predispusa la inselat". Cred ca e vorba mai mult despre caracterul fiecaruia, despre convingerile si perceptiile fiecaruia.
Insa daca e sa analizam pe bucati situatiile prezentate de tine, desigur ca tipa aventuriera care a experimentat sexul cu mai multi ar dori in continuare sa aiba experiente de genul si nu s-ar opri doar la unul.Sunt de parere ca unele au atat de multi parteneri deoarece se plictisesc repede, ba mai mult de atat doresc mereu sa simta senzatii noi, sau poate nu le place sexul cu X si trece la urmatorul.O luam altfel; daca tipa aventuriera ar fi fost doar cu un barbat la viata ei, care i-ar fi indeplinit toate fanteziile sexuale si ar satisface-o din toate punctele de vedere, tu crezi ca ar mai exista si alti pretendenti? Nu prea cred.Cred ca inselatul intervine atunci cand nu esti de ajuns pentru cineva, ba mai mult de atat nu corelezi cu persoana de langa tine.Nu sustin inselatul insa am vazut actiunile din jur in cazurile de genul (neintelegere,mila, materialism, curiozitate, erori umane-accidente etc).

Fata virgina - sex in noaptea nunti, cred ca deja ti-am dat raspunsul de mai sus. Poate ca la un moment dat intervine curiozitatea, insa depinde de cum gandeste fiecare si cum vede treaba.
Daca partenerul actual te-ar satisface complet nu ar exista al doilea.

| SalutCeFaceti a răspuns:

Cea experimentata, normal.

| GeneviveJ a răspuns:

Putem vorbi despre o nebunie de situatii si tot nu am ajunge la procentaje fix stabilite pentru ca a insela nu tine doar de statutul de "experimentat"/ virgin pe care il are cineva. Daca o persoana vrea sa insele o va face indiferent de circumstante, fie ca e porn star cea mai tare din parcare si stie cum sa faca sexul ca la carte (pentru ca ai tinde sa zici: daa pai ea stie deci sigur vrea cu altul ) ei aici e surpriza daca virgina nu te mai vrea nu te mai place nu se mai intelege cu tine sau pur si simplu nu mai e atrasa de tine va cauta ceva nou, experienta pe care nu a avut sansa sa o cunoasca, ea nu a gustat placerile vietii, ea stie ce inseamna doar prin prisma noptilor petrecute cu un singur barbat si poate asta o va incinta. Deci ca sa insele fie una fie cealalta, are nevoie de un motiv, iar motive sunt si se gsesc mereu in ambele cazuri.

| Misteryy a răspuns:

Salut Ray, predispozitia catre inselat este de obicei din 3 influente majore ce se impart in altele, 1 Din motive de cuplu, unul din parteneri nu satisface celalt partener, deci la motivul unu vorbim despre inselatul din cauze de relatia in sine.
2. Unul sau ambii parteneri inseala din cauza ca asa au invatat ei " normalitatea " intr-un cuplu, spre exemplu prejudecata in familiile romanesti (unele) ca barbatul are voie sa insele dar femeia nu.
3. Sunt alte contexte de viata care nu mai fac posibila relatia.

| natalia7prut a răspuns:

As înclină la cea virgină să greșească deoarece va fi curioasă si va vrea să vadă cum e cu alt cineva pe când cea experimentată de te ales pentru ce esti tu e bucuroasă si fericită cu cei oferi tu. Dar e doar o ipoteză.