| IQOnly a întrebat:

La ce varsta v-ati inceput viata sexuala? Si daca inca nu...la ce varsta aţi vrea?

9 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

18 - 20 anihappy

| ATB a răspuns:

La 16 ani mi-am inceput viata sexuala, ca baiat poti sa o incepi oricand insa ca fata e bine dupa 17-18ani, pentru a evita o multime de boli ce apar in timp.

| KeepCalm a răspuns:

Eu am 16 ani si am de gand sa mai astept 2 ani buni happy

| rosto a răspuns:

Aproape 19 ani aveam. foarte bine am facut ca nu am inceput mai devreme happy

| VanillaBear a răspuns:

Eu una fac 17 ani in 2 luni si inca nu mi-am inceput viata sexuala.Intotdeuna voi recomanda varsta de 18 ani ca o varsta buna pentru a-ti incepe viata sexuala happy De ce?
La 18 ani mi se pare ca esti undeva intre adolescenta si maturitate...Nu esti nici prea mare nici prea mic si gandirea ta s-a dezvoltat destul cat sa realizezi ce vrei intr-o persoana ce nu.
Too soon=too bad! De obicei se spune ca o fata/baiat care nu si-a inceput viata sexuala are ceva in plus fata de ceilalti.Normal ca unii ar spune ca este contrariul, adica persoana care a facut sex are experienta sexuala deci este un + dar nu intotdeuna!
Dar intotdeuna depinde si de circumstante!
Daca ai 17 ani de exemplu...si tu si prietenul/prietena simtiti ca sunteti siguri, pregatiti si cel mai importantt, informati, nu intleg de ce nu ati face-o!

Asta e raspunsul meu happy

xoxo Vanilla

| abcdefg a răspuns:

Cred ca la 17-18 ani este cel mai bine.

| Ellameh a răspuns:

20 ani.

| luciana_3279 a răspuns:

Eu mi-am inceput-o la 23 de ani, putin cam tarziu. dar nu am gasit persoana potrivita, mult succes:*

| Goofy_2510 a răspuns:

La 15 aniwinking a6 vrea so incep