| Butterflyaway a întrebat:

La ce varsta vi se pare normal ca o fata sa aive un iubit?

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde ce inseama iubit. daca inseamna plimbari de mana prin parc, saruturi dulci si poezii, de pe la 16 ani. daca inseamna sex, dupa 18 ani. Oricum, dupa varsta la care a mers suficient la scoala incat sa stie cum se conjuga verbul a avea.

| Butterflyaway explică (pentru Brigaela):

''sa aive'' este o forma regionala

| anonim_4396 a răspuns (pentru Butterflyaway):

You don't say!

| Brigaela a răspuns (pentru Butterflyaway):

Nepermisa in limba romana. cauta tu in DOOM si vei vedea.

| iubesc a răspuns:

Cam la 15 ca sa fie ceva frumos, nu copilaresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare normal dupa 20 de ani(ambii parteneri). E ideal zic eu, din mai multe puncte de vedere. Altora li se pare normal dupa 12 ani. Treaba lor.

| Blu3Smyle a răspuns:

happy La orice varsta e frumos dar cat esti mai mare cu atat chestiile devin mai serioase la 5 6 ani un pupic pe obrajor laughing la 11 12 un sarut... mai incolo alte chestii dragoste e frumoasa la orce varsta deci o fata poate si e normal sa aiba un iubit cand vrea dar cum am zis difera daca ai 5 ani sau 13 sau mai mult happy Sper ca ti-am fost de ajutor!

| KiduZQ a răspuns:

Observ ca oamenii astia mai "batrani" mai mult sunt ocupati de cum ai scris.[nu de ce ai intrebat ]si legat de intrebare cand simti ceva pentru el atunci e timpul. Ce 16, 18. atata timp cat nu ramai insarcinata oh go on

| Sternex a răspuns:

E foarte normal ca un om normal sa aive o persoana iubita normala cu care sa faca lucruri normale ca un om normal.

| Jeanine a răspuns:

Dragostea nu consider ca are o varsta. Degeaba vei primi raspunsuri gen 13-14, poate ca nu se va intampla atunci, poate va fi mai devreme, sau poate mai tarziu.
Sa te indragostesti nu-ti planifici insa treuie sa ai o anumita varsta si o anuminta maturitate pentru o relatie serioasa si alte alea.
Multa bafta!

| Gojnea a răspuns:

14+

| barbieroz a răspuns:

Pai depinde ce intelegi tu prin iubit. Ca doar la 14 ani nu te gandesti la sex..bine ca sunt multe fete care la o varsta frageda vor relatii sexuale. Nu mi se pare normal, intai sa ai parte de copilarie si apoi de relatii sexuale. In viata ai parte de relatii sexuale toata viata dar de copilarie doar o perioada pe care trebuie sa o ai ca amintire placuta nu ca ceva cu care sa nu poti povesti pentru ca ti se pare rusinos.

| zambetfrumi a răspuns:

De la 13+

| Anonima170 a răspuns:

De la varsta de 13 ani este normal sa ai un iubit.

| Raul111 a răspuns:

Oricand