| Plebi a întrebat:

La examen la exercițiul 9 unde trebuie sa asocieze textul dat cu o carte citită, la cărți citite se pun și benzile desenate gen manga?

8 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Tinand cont ca la examene se merge pe memorare si tocire, ci nu pe libera gandire si imaginatie, probabil nu se va lua in calcul.

| johnnny123 a răspuns:

Și profesorul care-ți corectează lucrarea trebuie să se apuce de citit manga ca să-și dea seama dacă ceea ce ai scris este corect sau nu?

| LisaJulie a răspuns:

Ar fi cel mai bine sa asociezi textul cu romanele clasice pentru ca acelea se puncteaza

| MihaiMB a răspuns:

După logica mea, eu aș pune și așa ceva să fie valabile și acolo, doar că na programa școlară ne obligă să pune "opere" literale de la autorii noștri cunoscuți.

| BobTheCat a răspuns:

Salut! Sunt destul de sigura ca nu (tin minte ca mai demult un coleg a vrut sa asocieze cu un roman de genul "Jurnalul unui pusti", dar profa i-a spus ca nu este permis). In plus, chiar daca ar fi permis, cred ca ti-ar scadea din punctajul dat pe cartea aleasa, fiindca din cate am auzit se acorda punctaj si pentru "seriozitatea" cartii. Nu ma intelege gresit, si mie imi plac mangaurile, dar din pacate la Evaluare nu le putem folosi. sad Zi frumoasa! happy

| GeorgeCosmin a răspuns:

Eu am dat evaluarea anul trecut și am introdus subtil și un titlu de manga hentai. Sunt sigur că nu au verificat cât de adevărat era ceea ce am scris deoarece am luat punctaj maxim la cerința 9.