| anonim_4396 a întrebat:

La multi ani happy
Deci, anul trecut. in 2013 adica. am fost sarutata de un baiat care avea prietena. Se mai certasera ei pe parcurs, noi vorbeam si inainte. M-a sarutat de muuulte ori. Ce credeti ca inseamna asta? Adica, noi am fost prieteni buni si vorbeam mult inainte, dar na el si-a facut prietena si am racit legatura, si cand ne-am inatalnit. la discoteca am dansat, si ne pupam pe gat si pe obraji iar apoi dintr-o data m-a sarutat.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca te place

| stef87 a răspuns:

Hahaha ce hazlii sunteti voi, astia care habar n-aveti sa delimitati o limita pentru preitenie, in special fetele si faceti atata pe inocentii cand vine vorba de erotism.
Intelegeti si voi odata ca anumite gesturi de afectivitate transmit mai mult decat amicitie=tovorasie=prietenie. (Daca ati venit voi pe lumea asta sa schimbati sensurile limbii romane, bafta in viata...)
Legat de "prietenul" tau, mi se pare un oportunist: alearga dupa doua iepuroaice; nu ar trebui sa te socheze momentul cand va apare o a III-a. Motivul e foarte simplu: niciuna nu ii ofera ceva concret sau exact ceea ce isi doreste, asa ca mereu compenseaza... sau pur si simplu profita si el de varsta, gustand viata happy

| anonim_4396 explică (pentru stef87):

Crede-ma. nu e genul care sa umble dupa mai multe. Dar iti multumesc pentru parere happy

| Danysan a răspuns:

Daca are Prietena eu zic sa, stai la gradul de amica doar si atat.Ba mai Bine daca o sa incerce sa te mai sarute nu il mai lasa.Si tu daca ai fi in locu fetei cu care e nu ti-ar placea sa o sa sarute pe alta fata. Oricum se vede ca te place si ar vrea ceva, dar nu e indicat sa il Imparti cu alta sau sa il faci sa stea cu tine, pentru ca fata cu care e va suferii mult si nu ai vrea asta.Cel Mai Bine e sa astepti si sa te limitezi, iar daca o sa fie singur si vrea ceva cu tine, tinand cont ca va place-ti atunci poti sa ii dai o Sansa!

| anonim_4396 explică (pentru Danysan):

Faza e ca la final cand am plecat, l-am pupat amical pe obraji. si el m-a sarutat iar. Adica el a facut pasul asta, nu cred ca era sub influenta alcoolului. Si cand i-am zis ca ar trebui sa ma simt prost din cauza prieteni tale, el a zis meeeh, gen ca nu ii pasa. Si m-a sautat IAR

| DoolceDoolce a răspuns:

Părerea mea este că el simte ceva pentru tine. Adică, băieții sunt ciudați. Nu știu cum să își exprime sentimentele. Nici tu nu ai făcut ceva bine, adică poate băiatul te place, dar cum să te săruți cu el pe gât, când el are prietenă? Nu o lua ca un lucru rău. părerea mea este că el te place, iar dacă și tu îl placi, de ce să nu aveți o relație frumoasă?!