| Aly359 a întrebat:

La sc am cazuri de varicela si in clasa la mine sunt chiar 3 cazuri pana acum. Eu am intrat in contact cu o fata careia i-a aparut la scoala bube da nu s-a dus acasa. Am niste bubite f f mici pe piept si spate. Mentionez ca de atunci au trecut cam 6-7 ore si bubele au ramas la fel cum erau acum 6-7 ore. E posibil sa am varicela? ( scuze de categorie)

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca ai si pe pielea capului, atunci e varicela.

| 666_7474 a răspuns:

Daca nu ai facut pana acum, inseamna ca esti vulnerabila la virus si l-ai luat, probabil. Desi simptomele pot aparea la maxim 14 zile. Daca ai luat virusul acum, abia peste o saptamana sau doua, actioneaza.
In concluzie, nu cred ca e varicelawinking Stai calma, e boala copilariei, mai bine o faci acum decat mai tarziu.

| spad3r a răspuns:

DA ai, dar nu iti fa probleme ca nu este deloc ceva grav, este normal