| Delusion a întrebat:

La un ciclu regulat de 28-30 zile, se poate rămâne însărcinată în urma unui contact sexual neprotejat, fara ejaculare, in ziua 22 a ciclului?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur NU se poate forma o sarcina in urma unui sex neprotejat si finalizat cu ejacularea spermei in vagin, daca acesta este intretinut cu 6-8 zile inainte de data precis calculata de incepere a menstruatiei. Ultimele 9-10 zile ale fiecarui ciclu menstrual REGULAT, indiferent de lungimea lor reprezinta perioada 100% nefertila, fiindca este perioada in care in mod absolut sigur NU poate exista un OVUL VIABIL in uter. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Nu se poate ramane gravida.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Bună.Poți să-ți calculezi zilele fertile aici https://www.sfatulmamicilor.ro/calculator-ovulatie/.