| anonim_4396 a întrebat:

Legat de intrebarea cu prietena mea si tipul acela. Da consuma si etnobotanice si nu imi place de el ca sa fiu geloasa.Problema este ca si ea mai consuma iar eu ii zic mereu sa inceteze cu prostiile astea ca va deveni dependenta! Si mi-e frica sa nu faca chestia asta din ce in ce mai des avandu-l pe el langa ea.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești de caracter dar ce să-i faci când ea îl iubește?
Fiecare pasăre pe limba ei piere!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Explica-i ca nu e bine, iar daca ea nu vrea sa inteleaga las-o! Stiu ca nu e bine, sti ca nu e bine, dar se para ca ea nu stie, sau nu vrea sa stie. Asa ca cel mai bine e sa o lasi sa-si dea seama singura. Chiar daca o sa fie prea tarziu, acum nu o sa te creada. Ea crede orbeste in el si ca ceea ce ii zice el este bine.

| RobertTmroo a răspuns:

Asta nu e bine ca consuma tot felul de "chestii" care ii ia mintile si ii face rau fizic si psihic.
Ii foarte bine ca ai incercat sa ii spui ca nu e bine, chiar daca nu te asculta..., cand ai ocazia mai spune-i, incearca sa o convingi ca nu e bine, stiu ca va fi greu si aproape imposibil, dar totusi asa cum spui si tu mai sus "prietena mea"..., si pentru asta sunt prietenii, sa ne spuna cand mai gresim, sa incerce sa ne ajute cand avem nevoie.
Cel putin o sa fi si tu impacata cu tine insuti ca ai incercat, ca nu ai stat indiferenta..., acum iti dai seama ca ea poate sa interpreteze cum vrea ea, ca invidie, poate chiar ca gelozie, dar sa nu iti pese, atata timp cat tu ai incercat cu intentii bune sa ajuti, nu te dezamagii si daca ia iti va arunca vorbe mai "urate", conteaza sa incerci sa ii mai spui ca nu e ok, si sa speram ca si ea isi va da seama intr-o buna zi ca nu e bine ce a facut, si atunci te va tine toata viata minte ca ai fost singura care ai incercat sa o ajuti happy.
Bafta si noroc in toate happy!