| beauty a întrebat:

Logodnicul meu, ma surpinde mereu cu ceva nou, o floare, un cadou, cuvinte frumoase, o seara romantica in oras si multe altele.Imi arata mereu ca tine la mine si ca ma iubeste. As vrea sa il surpind si eu cu ceva, sa ii arat cat de mult il iubesc, nu stiu prin cuvinte ceva. Ii place foarte mult sa auda de la mine ce simt pentru el si vreau sa ii spun ceva mai special. Sper sa ma ajutati. mersi mult.

4 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Te inteleg foarte bine. Pai tu il stii cel mai bine, asa ca aminteste-ti cuvintele care ii plac cel mai mult de la tine, cauta vreo personificare ceva, si evident nu e nevoie sa vb destul de romantic, pur si simplu fa-l sa se simta cel mai important in viata ta, unicul iubit pentru totdeauna, si ca il iubesti atat de mult cit de iubeste el pe tine. Bafta, pa pa

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Fii naturala! Te iubeste asa cum esti. In momentele voastre tandre poti strecura cate un cuvant de dragoste...cui nu i-ar place?

| marissa a răspuns:

E o intrebare cam generica. Poate de aceea iti arata ca tine la tine si te iubeste, pentru ca ii place intr-adevar de tine si ii place felul tau de a fi.Eu zic sa fii tu insati, sa fii spontana, sa-i lasi si lui spatiu sa se desfasoare, fara sa-l sufoci. E suficient sa te uiti in adancul ochilor celuilalt, si daca intr-adevar te iubeste si il iubesti stie ce sa gaseasca acolo, dincolo de cuvinte.Partenerul meu e Leu, eu sunt Fecioara. Leului ii place sa i se mangaie orgoliul mereu cu aprecieri si remarci pozitive despre felul lui de a fi, ceea ce pentru mine e dificil, datorita firii mele critice si meticuloase.Rar imi intra in gratii, poate sunt eu prea pretentioasa. Oricum, o Fecioara pe langa un Leu e mai pretentioasa, cel putin la detalii. Dar reusesc mereu sa-l magulesc, chiar daca termin propozitia cand el nu ma aude, deci sunt sincera happy

| M.madallina a răspuns:

Spune-i pur si simlu ca il iubesti, nu conteaza intotdeauna cuvintele, ci gestul.