| girllll a întrebat:

Luchass a răspuns:
Mai niciun bărbat nu se va însura cu o fată virgină (dacă sună stupid, pot să reformulez). Iar dacă o va face vreunul, să nu fi surprinsă când o să bage divorțul sau o să se ducă la altele.
asa mi-a raspuns cineva la intrebarea Ati observat ca tot mai multi copii si adolescenti isi incep viata sexuala prea devreme? de ce oare? ca eu am 15 ani si nu mi-a trecut niciodata prin gand asa ceva.

P. S.:inca ma mai uit la scooby-doo si-n plus vreau sa ma "pastrez" pana la nunta(peste multi ani). e bine asa, nu?
happyhappy
Chiar credeti ca e adevarat ce zice el?
eu cred ca dimpotriva, barbatul cu care te vei casatori va fi foarte multumit si fericit ca are langa el o femeie care s-a pastrat atata timp pentru el si cred ca s-ar bucura orice barbat sa fie la casatorie primul in viata unei femei.
voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici unul nu cred ca aveti dreptate.In general, orice om normal, in ziua de azi, va vrea sa vada daca se potriveste si in pat cu persoana aleasa. Adica atunci cand relatia devine destul de serioasa pentru a fi una pe termen lung, apare si relatia sexuala ca o incununare a legaturii. Sa stii ca un cuplu care este incompatibil in pat are foarte putine sanse de a fi fericit.
Sigur ca vor fi barbati care sunt gata sa sacrifice chestia asta vrand sa aiba o nevasta virgina in noaptea nuntii. Majoritatea gandesc ceva de genul: lasa, ca daca nu ne potrivim in pat, ma duc la alta sa ma satisfaca.
Sincer, ai 15 ani si e greu sa spui ce vei face peste 10. Dar tu te-ai casatori cu un barbat despre care nu stii ca este compatibil cu tine in aceasta componenta, destul de importanta a unei relatii si anume sexul? Ai risca o viata de insatisfactie sexuala, ai risca sa nu stii niciodata ce inseamna o partida reciproc multumitoare numai ca sa "te pastrezi"? Ai fi capabila sa accepti apoi reprosurile si, evident, infidelitatile, daca se ajunge la ele?
Un barbat care te iubeste, te iubeste pentru ceea ce esti, nu pentru un himen intact. Tu nu esti doar o gaura, "sigilata" sau nu, valoarea ta nu scade prin dezvirginare, ca nu esti o pereche ed pantofi care nu mai sunt ca noi dupa prima purtare. Ar fi bine sa-ti cauti un partener multumit si fericit ca te are, pe tine intreaga, cu toate experientele tale si trecutul tau, nu unuia caruia ii pasa doar sa fii "neinceputa" ca o sticla de suc.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da ar fi ceva frumos pentru acel barbat care s-ar bucura ar trebui sa fie si el virgin ca ea de exemplu eu tiam mai zis ca am 37 de ani...stii tu dar raman singurwinking mai bine asa

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ideea de a te" păstră" până la căsătorie vine din dorinţa ca persoana cu care să-ţi petreci restul zilelor să fie şi prima cu care ai făcut acest pas. Ceea ce spui tu e o afirmaţie de moment pentru că e foarte probabil ca atunci când ai să găseşti persoana potrivită ca mentalitatea asta să se schimbe, dar acum depinde de caracterul tău. Gândeşte-te că dacă ai face-o pentru prima oară înainte de căsătorie dar totuşi urmând să te căsătoreşti cu persoana respectivă nu a fi aşa mare chestie pentru că se păstrează ideea pe care o menţionam la început. Un bărbat poate aprecia asta. Era o vorbă că fiecare bărbat îşi doreşte să fie primul din viaţa unei femei şi fiecare femeie îşi doreşte să fie ultima din viaţa acelui bărbat. Cam aşa e. Oricum despre cum va fi vei vedea în viitor, dar sunt de apreciat ideile tale! Baftă!

| Denisa a răspuns:

Parerea mea e ca nici un baiat nu sta cu tine o foarte lunga perioada fara sa faci nimic cu el. Nu cred ca dupa 5 luni de cunoscut o sa va si luati. Asa ca mi se pare absurd sa zici ca o sa te pastrezi pentru el. O sa cresti mai mare si o sa vezi ca, nu trecerea timpului o sa fii curioasa cum e sa faci dragoste, maiales daca vei cunoaste baiatul potrivit. Eu am 17 ani si sunt si eu virgina, nu am de gand sa raman asa pana ma casatoresc, ci pana cand voi cunoaste baiatul potrivit care sa ma faca sa vreau sa fac dragoste cu el. Oricum, te felicit pentru ca nu esti o tarfa, pentru ca esti virgina, crede-ma sunt putine fete vrgine la 15 ani, si te felicit pentru ca doresti sa te pastrezi pana la nunta. Nu cred ca vei reusi, dar oricum te felicit:*

| devilll a răspuns:

Nar avea de ce sa se supere acel barbat ci chiar ar fi fericit pentru faptul ca in tinerete nu ai fo ceva panarama cu sunt unele fete [fara supararetongue]

| Byankaa66 a răspuns:

Cum spunea un baiat " in ziua de azi, sa ai o fata virgina langa tine e o comoara "hee hee...fiecare face ce simte, daca uh consideri ca e bine sa astepti pana la casatorie acel moment foarte bine, asa sa faci si cu siguranta vei gasi un baiat care sa te accepte asa cum esti happy :*

| vasiledumitru a răspuns:

Eu zic ca gandesti f bine, si e eu ma uit la scoby doo si tom si jery, cateodata. Fericirea care o ai tu acum in suflet si care o so ai mai tarziu daca te comporti asa cum zici n-o so aiba cei care zic ca e bine sa faci sex, sau care fac sex, eu iti spun din experienta mea si a multor prieteni, si mai ales ca vei fi ferita de multe necazuri si Dumnezeu te va ajuta mult si vei fi foarte fericita.

| T30D0RA a răspuns:

Faci foarte bine! Serios! Te felicit :*

| Fleur a răspuns:

Sa iti povestesc ceva. Cand aveam 15 ani ziceam exact asa. Tot atunci am cunoscut un baiat.cu care sunt si acum. Am 17 ani. Nu m-a presat niciodata si mi-a demonstrat prin multe feluri ca ma iubeste. Il iubesc si eu foarte mult. Si dupa aproape un an am luat hotararea sa ma daruiesc lui. A fost ceva atat de special. Si inca este. Pentru ca ma simt doar a lui. Deci daca e sa fi a lui esti si casatorita si necasatorita. Acea casatorie nu iti da garantia ca veti fi impreuna pentru totdeauna. Ai grija doar pe cine alegi.

| DianaAndra1 a răspuns:

Niciodata niciodata? ei eu nu cred big grin.
Mai, tu faci ce vrei. nu ce-ti spune altul.
Si nu stiu ce sot iti vei alege tu. Poate va fi in extaz auzind ca el e primul si ca esti doar a lui(si nu ai mai fost a altcuiva) sau poate isi va pune un semn de intrebare (?) : oare de ce e virgina?
Nu ca e neaparat de moda veche sa ramai neatinsa acolo pana in noaptea nuntii. Dar ce te faci daca nu o sa te casatoresti pana la nu stiu cati ani pentru ca pur si simplu nu ti-ai gasit alesul? hmm.
Iti zic eu, n-are de ce sa-ti fie teama. Si in plus, mai incolo, peste cativa ani, cred ca-ti vei schimba principiile cu privire la acest lucru(cam in 2-3 anibig grin.) si iti vei incepe si tu viata sexuala.
Inca ceva. Fiecare face ce vrea cu viata lui. Daca la 13 ani e in stare sa faca dragoste, si daca are cu cine, sa faca. Trebuie sa fii pregatit psihic. La 15 ani poate ca e devreme pentru amor. Dar nu prea devreme sa te gandesti la asta. Si sa vrei sa ai un iubit.(si acum ma gandesc la petting.).
Vara faina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce rolling on the floor si eu ma uit la scooby-doo, si la cateva desene dar mi-a inceput si viata sexuala laughing orice barbat si-ar dori o o nevasta neatisa dar acum daca te intelegi bine cu ea doar nu o sa te insori cu ea doar pentru o bucata de pielita rupta ...asai?